1. kolo Extraligy mužů: HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří 24:25 (13:14)

Zápas obou celků, natěšených na první body nové sezóny, nabídl vcelku vyrovnanou podívanou. Úvodní rozehrávky a trefy se chopilo Zubří, jenže následovala tvrdá odpověď domácího Martina Březiny, který svými přesnými zásahy exceloval v průběhu celého utkání. Přesto si ROBE počínalo obratně a drželo vedení téměř celou první polovinu zápasu.

Úvod druhého poločasu naopak naležel Dukle (21:19 v 47.minutě utkání), avšak ve chvíli, kde domácím začaly scházet úspěšné koncovky útoků, hosté se chopili míče a přihlásili se ke slovu (Mika, Jurka, Přikryl). Závěr utkání tak lépe zvládlo Zubří, za což si připisuje první dva body do tabulky.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „První zápas sezóny. Je smutné, že jsme domácí prostředí nedokázali využít k první výhře. Trošku si myslím, že tam byl problém v přístupu hráčů. Uvidíme, já pevně doufám, že se to během týdne změní, protože teď nás čeká velmi těžké utkání v Karviné a myslím si, že bychom se s takovýmto přístupem mohli dočkat nějaké blamáže, to bych byl strašně nerad. Ty bolesti, které jsme si asi přitáhli z přípravy, bohužel přetrvávaly i během tohoto utkání. Obrana prvních dvacet minut… To se ani nedá mluvit o obraně, tam nebylo moc věcí k pochvale. V přechodu technické chyby. Vpředu některé rány zbytečné, některé podceněné nebo takové alibistické. Moc pozitivních věcí v té hře prostě nebylo. Myslím, že teď musíme všichni zpytovat svědomí a uvidíme, jak se během týdne zase někam posuneme. Nic jiného nám nezbývá – znovu se vrátit do tréninku a zkusit odbourat ty chyby, které se tam dnes ukazovaly.“