2. kolo Extraligy mužů: HCB Karviná – HC Dukla Praha 31:20 (15:10)

Házenkáři Dukly prohráli v sobotním druhém kole základní části extraligy na palubovce Karviné. Pro jednoznačné vítězství si došli hráči Baníku.

Své vedení si začala Karviná budovat od prvních minut. Skóre otevřel Jan Sobol, později zvyšoval na 4:1 Dominik Solák a po deseti minutách už vedl domácí tým 7:2! Tento stav již donutil trenéra Michala Tonara k oddychovému času. Po něm se prosadil David Šůstek a Jan Blecha, druhý jmenovaný snížil na 8:4. Dukla ale vedení Karviné po celý první poločas přímo ohrozit nedokázala, Ondřej Skalický po dvaceti minutách hry zvyšoval na 12:6. Poslední gól prvního poločasu vstřelil Jan Užek.

Druhý poločas rovněž začal lépe pro domácí tým, Karviná vyhrála úvodní pětiminutovku 5:2, Dominik Solák upravil skóre na 20:12. Následovala ale první povedenější pasáž hráčů Dukly, dva góly vstřelil Jakub Rumian, na 21:17 snížil Martin Březina. Domácí ale nezpanikařili, Vojtěch Patzel vrátil Karvinou do bezpečného náskoku. Závěrečná desetiminutovka patřila pouze domácímu týmu, hráči Baníku potěšili své fanoušky závěrečnou kanonádou, ze které rezultovalo konečné vítězství o 11 gólů.

„Karviná proti nám odehrála opravdu povedené utkání, výsledek je asi krutý, ale domácí vyhráli zaslouženě. My se snažili něco dělat s obranou, i tak jsme dostali třicet gólů, a to je zkrátka špatně. Ani v útoku to nebylo ono. Karviná se mohla opřít o dobrý výkon brankáře, my musíme být příště v koncovce agresivnější. Jsme mladý tým, znovu složený, asi nám to bude ještě chvíli trvat,“ řekl po zápase dukelský kouč, Michal Tonar.

www.handball.cz