Dukla se chystá na vstup do pohárové Evropy. Nevyzpytatelní Řekové jí budou soupeřem o víkendu hned dvakrát

Zatímco většina extraligových celků se připravuje na 3. kolo nejvyšší soutěže, Duklu čeká o víkendu vstup do evropských pohárů. Pražané vyzvou řecký celek A.E.S.H Pylea a čeká je hned dvojzápas, protože soupeř souhlasil s odehráním obou utkání v České republice.

Hráči Dukly budou vstupovat do pohárové Evropy v dobrém psychickém rozpoložení. Po neúspěšném vstupu do sezony to přitom ve středeční předehrávce s Novým Veselím už už vypadalo, že Dukla utrpí třetí porážku v řadě. Napínavý souboj ale v posledních minutách otočila a po výsledku 26:24 si připsala první dva body do tabulky.

Teď ji čeká další nevyzpytatelný soupeř. Na rozdíl od Nového Veselí o něm ale není k dispozici příliš informací. Důvodem je i skutečnost, že Pylea si letos v evropských pohárech odbude svou historickou premiéru. „Jelikož jsme zatím soupeře neviděli a v pohárech se objevuje poprvé, je celkem těžké odhadnout, jakou hrou se bude prezentovat. My chceme hrát rychlou házenou založenou na kvalitní první a druhé vlně. Problémem je, že v současné době vůbec poprvé nevím, co čekat od sebe ani od týmu, nastalo letos hodně změn. Musíme se postupně zlepšovat a věřit v lepší zítřky. Cíl pro víkend je pro klub jasný – postup. Tomu musíme podřídit všechno,“ popisuje brankář a kapitán Dukly Tomáš Petržala.

A.E.S.H. Pylea (GRE) – foto FB A.E.S.H. Pylea

Také trenér Dukly Michal Tonar potvrzuje, že dozvědět se něco o soupeři, který sídlí ve druhém největším městě Řecka Soluni, nebylo jednoduché. „Moc informací o soupeři jsme nezískali, ale po dohodě obou týmů odehrajeme obě utkání v Praze, a to by mělo být naší výhodou. Úvod do ligy se nám sice nepovedl, ale středeční předehrávku s Novým Veselím jsme nakonec zvládli. Do víkendového dvojzápasu by se nám nastupovalo těžko, pokud bychom třikrát padli v lize,“ říká Tonar s tím, že jeho svěřenci do pohárové Evropy půjdou nejen s plným odhodláním postoupit do dalšího kola, ale i s cílem zlepšovat v každém zápase svůj výkon.

První utkání poháru nazvaného European Cup odehraje Dukla proti řeckému soupeři v hale Slavie v Edenu v sobotu od 19:30 hodin, na stejném místě se ve stejný čas uskuteční o den později i odveta.