Házenkáři pražské Dukly s přehledem zvládli odvetné utkání s řeckým soupeřem A.E.S.H. Pylea, čímž si zajistili postup do druhého kola evropského poháru EHF European Cup Men 2021/2022.

Dukla hned na začátku zápasu nasadila pěkně svižné tempo (7:2 v osmé minutě utkání), rezolutně trestala technické chyby hostů a mezi 20. a 27. minutou prvního poločasu připravila řeckému celku šestibrankovou šňůru branek.

Naopak druhá polovina utkání se vydařila lépe hostům. Po famózních opakovaných střelách domácích hráčů Jakuba Rumiana, Martina Rakouského a Filipa Březiny řecký tým převzal otěže zápasu do svých rukou a nasázel Pražanům sedm branek v řadě (30:17 až 30:24). Brankovou šnůru hostujícího celku musel utnout domácí Jakub Rumian (31:24).

Ač závěrečná branka utkání rovněž patřila hostům (31:25), vítezství v prvním kole evropského poháru oslavil domácí celek. Dukla svůj devítibrankový náskok ze sobotního zápasu pečlivě pohlídala a díky tomu si zajistila postup do druhého kola evropské soutěže.

Dalším soupeřem pražské Dukly bude celek Izvidač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny.  Druhé kolo evropského poháru se odehraje ve druhé polovině října.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Gratulace celému týmu k postupu. Kvalita soupeře byla o něco nižší, než jsme čekali. Ale jsem rád, že jsme mohli protočit celou sestavu jak v prvním, tak i v druhém utkání. Mladí hráči tuto zkušenost potřebují do dalších zápasů. Hlava to taky potřebuje, abychom se dobře naladili. Teď máme týden na to, abychom se dobře připravili na Frýdek, který nás čeká za týden. Doufám, že budeme pokračovat s podobnými výsledky i v extralize.“

Odvetný zápas 2. kola EHF European Cup Men 2021/2022:  HC Dukla Praha (CZE) – A.E.S.H. Pylea (GRE) – 31:25 (18:9)