4. kolo Extraligy mužů: Pepino SKP Frýdek – Místek – HC Dukla Praha 26:26 (13:11) 

Jediný nedělní extraligový zápas se hrál ve Frýdku, kam přijel pražský celek. Domácí tým toužil po prvních bodech v sezóně, Dukla zase chtěla navázat na svůj poslední triumf. Na body, respektive bod, nakonec dosáhly oba týmy, utkání přineslo první remízu v tomto ročníku.

Utkání začalo gólem Jakuba Krušberského. Ten samý hráč upravil po pěti minutách hry na 3:2 ve prospěch Dukly. V deváté minutě ale viděl červenou kartu a Frýdek se poté během chvilky dostal do vedení, na 6:3 zvyšoval Vojtěch Petrovský.  Hostům pomohl oddechový čas, po kterém vyrovnal Marek Šebesta. Do konce poločasu vedl Frýdek o tři góly už jenom jednou, Zbyněk Bureš zvyšoval dvanáct vteřin před sirénou na 13:10. Ze sedmimetrového hodu ale ještě korigoval Daniel Křístek. Hned v úvodu druhé půle hosté vyrovnali, nerozhodný stav ale opět nevydržel dlouho, Frýdek se znovu dostal do vedení. Za Duklu pálil ve druhém poločase přesně Marek Šebesta, domácí se mohli spolehnout na Vojtěcha Petrovského. Dvě minuty před koncem vedl Frýdek o dva góly, po oddychovém čase Michala Tonara ale pálil přesně Filip a po něm Martin Březina, který vyrovnal na 26:26. Další gól už nepadl a oba týmy si tak rozdělily po bodu.

Domácí trenér, Daniel Valo, měl po utkání smíšené pocity a věděl, že jeho tým byl blízko plnému bodovému zisku. „Těžko se mi to hodnotí, protože jsme byli celý zápas lepší a rozhodně jsme si zasloužili vyhrát. Měli jsme výborný první poločas, kdy jsme Dukle dovolili pouze jedenáct branek. Skvěle nám fungovala obrana, v útoku jsme se prosazovali, ale neproměňovali jsme šance. Po prvním poločase jsme mohli mít výraznější náskok. Ve druhém poločase jsme vedení drželi prakticky až do konce. Výsledek nás stály některé technické chyby. Určité situace jsme měli dohrát jinak, ale ztratili jsme míče, Duklu jsme tím dostali na koně. Jsme rádi za to, že máme první bod, ale vzhledem k průběhu utkání jsme měli brát dva.“

Za pravdu dal svému protějšku Michal Tonar, který uznal, že bod je pro pražský celek vzhledem k okolnostem zlatý. „Tohoto bodu si ceníme jako by to bylo vítězství, protože během čtvrtka a pátku jsme přišli o pár hráčů vinou zranění či nemoci. Jeli jsme sem v okleštěné sestavě třinácti lidí, takže tento bod byl vybojovaný. Musíme ho náležitě oslavit. O zisku bodu rozhodla naše touha po vítězství. Ještě dvě minuty před koncem jsme prohrávali o dvě branky, ale dokázali jsme náskok soupeře dorovnat.

www.handball.cz