5. kolo Extraligy mužů: HC Dukla Praha – SHC Maloměřice Brno 30:23 (12:9)

Po remíze s Frýdkem se chtěla Dukla vrátit na vítěznou vlnu, což se jí proti Maloměřicím nakonec povedlo. Po dvou náročných zápasech na úvod začali obhájci bronzové medaile sbírat body a úspěšní byli také v Evropě, naopak jediným bodovým ziskem brněnského celku zůstává i po pátém kole výhra s Hranicemi.

Drtivý nástup v podání Dukly určitě trenéra domácího týmu Michala Tonara potěšil. Jeho svěřenci vedli po deseti minutách 8:0! Opakovaně mířili přesně v této fázi utkání Jan Blecha a David Šůstek. Domácí svatyni prolomil jako první Lukáš Koubek. Dukla se po raketovém nástupu zasekla a gól nedala téměř deset minut, čehož hosté využili, dva góly vstřelil Michal Dostalík a Tomáš Musil snižoval na 5:9. Ani v závěrečných minutách úvodního dějství se domácím nedařilo, Marek Šebesta a Martin Rakouský sice zvyšovali na 12:6, ale Robert Žďárský a Michal Dostalík opět snížili až na poločasových 12:9 z pohledu domácí Dukly. Úvod druhého poločasu nabídl vyrovnanou partii, Michal Dostalík dál úspěšně pálil a odpovídal na góly Davida Šůstka a Daniela Křístka, díky čemuž ztrácely Maloměřice čtvrthodinu před koncem zápasu pouze dva góly. Lukáš Koubek dokonce později snížil na rozdíl jediné branky, 19:20. Dukla věděla, že je třeba zabrat a ačkoliv Dostalík nasázel nakonec do sítě Dukly dvanáct gólů, závěr si domácí pohlídali a žádné překvapení nedopustili. Daniel Křístek završil gólový účet minutu před koncem a stanovil tak konečné skóre, 30:23 ve prospěch Dukly.

„Výborný vstup do zápasu. Myslím, že kluci si za tohle zaslouží pochvalu, byla to opravdu paráda. Musíme ale najít příčinu, proč kolem třinácté nebo čtrnácté minuty bylo z ničeho nic všechno špatně. Najednou byla nejistota v koncovce, chyby v obraně a přechodu, technické chyby. To se nám nesmí stávat. Zbytečně jsme tam Maloměřice nastartovali, myslím si, že ti podali jeden z letošních nejlepších výkonů. Máme teď asi týden na to, abychom se srovnali, protože do Lovosic musíme přijet v úplně jiném rozpoložení,“ je si dobře vědom trenér Dukly, Michal Tonar.

Všechny výsledky 5. extraligového kola na www.handball.cz