Předehrávka 7. kola Extraligy mužů: HC Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje 28:34 (15:19) 

Západočeský Talent dnes připsal na své konto další dva důležité body. Dukla obtížnou zkoušku nezvládla, avšak nezbývá nic jiného než pořádně zabrat a tvrdě zabojovat tentokrát i na evropské scéně.

Plzeň nemá na pražskou palubovku nejlepší vzpomínky. Letos zde hrála již třikrát, na jaře ještě v rámci uplynulého ročníku ani v jednom případě nedokázala v základní hrací době zvítězit. Házenkáři Dukly se ale po odchodu výrazných tváří stále sehrávají a Plzeň i díky tomu, stejně jako díky dobrému výkonu svých hráčů, tentokráte bez výraznějších potíží vyhrála a drží se na druhém místě.

Skóre otevřel ve třetí minutě domácí Marek Hlinka, soupeř ale odpověděl třemi góly v řadě. Plzeň se držela ve dvoubrankovém vedení, na čemž se podílel především čtyřmi góly za sebou Tomáš Nejdl. Po dvaceti minutách se ten samý hráč prosadil znovu a zvyšoval na 11:8 ve prospěch Plzně. Ze sedmimetrového hodu snižoval David Šůstek a po něm upravil Jakub Krušberský na 10:11. S góly se roztrhl pytel v závěrečné pětiminutovce prvního poločasu, přičemž míče končily častěji v dukelské síti. Tomáš Nejdl zvyšoval náskok Talentu už na pět branek, poločasový stav 15:19 zařídil gólem v poslední vteřině Marek Hlinka. Náskok si hosté dokázali bezpečně udržovat, Petr Linhart zvyšoval na 23:17, Ondřej Šafránek efektním gólem patnáct minut před závěrečným gólem na 26:20. Nejvýraznější vedení za celé utkání měla Plzeň v devětačtyřicáté minutě, kdy dostal do svůj tým do vedení 30:21 Jakub Šindelář. V závěrečné desetiminutovce domácí alespoň snížili, o tři góly se postaral David Šůstek a Marek Hlinka celé utkání ukončil. Před ním se podvanácté prosadil nejlepší střelec zápasu, Tomáš Nejdl.

„Bohužel to byl další ze zápasů, o kterém se dá říct, že jsme se porazili vlastními chybami. Říkali jsme si, že v obraně musíme být aktivní, ale couvali jsme. Zlepšení, které jsme očekávali, se nedostavilo. To se bohužel poté přeneslo i dopředu, měli jsme tam hodně technických chyb. Tím jsme se pak dostali i na ten osmibrankový rozdíl. Pak už bylo vážně těžké se na Plzeň dotáhnout. Jejich hráči, hlavně ti starší, vědí, jak se mají v takové situaci chovat, takže pak už s námi dohráli zápas s těmi šesti, sedmi góly rozdílu. Prostě jsme propadli jak vzadu, tak vepředu. Máme teď dva dny a já pevně doufám, že se srovnáme a na evropský pohár budeme v trochu jiném rozpoložení. Potřebujeme to,“ hodnotil utkání také směrem k evropským pohárům Michal Tonar.