Odvetné utkání 2. kola EHF European Cup Men: HC Dukla Praha (CZE) – HC Izvidač // sobota 23.10.2021 od 16:30 // SH Slavia Praha

Duklu o víkendu čeká místo extraligy odveta v evropském poháru. Proti soupeři z Bosny bude doma hájit těsný náskok

Do odvety evropského poháru European Cup proti úřadujícímu bosenskému mistrovi HC Izviđač půjde Dukla o víkendu s dvoubrankovým náskokem i výhodou domácího prostředí. Snadná práce ji ale rozhodně nečeká. „V prvním utkaní jsme se přesvědčili, že i když má Izviđač dokonce mladší mužstvo než my, není bosenským mistrem náhodou. I přes nízký průměrný věk hraje soupeř velice dobře a přímočaře,“ popisuje zkušenost z prvního měření sil levé křídlo Dukly Jan Blecha.

Dukla sice v sobotu v bosenském městě Ljubuški před 1 500 diváky vybojovala vítězství 28:26, podle Blechy jí k tomu ovšem pomohl nejlepší výkon v dosavadním průběhu sezony. „Nevidím ale důvod, proč bychom na něj nemohli navázat i v domácí odvetě. Znovu potřebujeme především agresivitu v obraně, čímž pomůžeme našim brankařům. V útoku pak musíme být trpěliví a vyvarovat se technických chyb,“ popisuje recept na postup do třetího kola Blecha. 

Podle trenéra Michala Tonara mohla být Dukla před odvetou o něco klidnější, nebýt výpadku v závěru prvního utkání. „Vlastními chybami jsme se připravili o vyšší vítězství, i tak je ale výsledek slibný. Výkon, který jsme v Bosně podali, považuji za dobrý. Teď je nicméně potřeba se dobře zkoncentrovat a připravit na odvetu,“ říká trenér Dukly.

Svoje svěřence bude nyní Tonar v rámci přípravy na sobotní duel varovat mimo jiné i před podceněním situace. „Dva góly v házené nic moc neřeší a mladý tým soupeře má velkou perspektivu. Nechceme nic podcenit. Věřím, že pokud zopakujeme hru, kterou jsme předvedli v Bosně, uděláme i druhý krok k postupu do dalšího kola.“

K odvetě proti HC Izviđač nastoupí Dukla v sobotu 23. října od 16:30 v hale Slavie Praha v Edenu. Pokud se jí podaří uhájit náskok a postoupit, doplní ve 3. kole European Cupu další dva české celky – Karvinou a Zubří – jež si postup zajistily ve dvojzápasech už o minulém víkendu.

Podmínky  vstupu do vnitřních prostor sportovní haly v současné době koronavirové – kontrola bezinfekčnosti: 

  • potvrzení z laboratoře o negativním RT-PCR testu ne starší 7 dnů,
  • negativní POC (antigen) test z laboratoře ne starší než 72 hodin,
  • národní certifikát o dokončeném očkování, u něhož od poslední dávky uplynulo nejméně 14 dní,
  • doklad o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění Covid-19, u něhož uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.

Splnění podmínek je organizátor utkání povinen při vstupu osoby do haly kontrolovat. Osoba je mu povinna splnění podmínek prokázat buďto formou certifikátu v papírové podobě nebo v aplikaci Tečka. Vstoupit a pobývat ve sportovní hale je možné pouze s respirátorem na nose a ústech! Děkujeme za pochopení, zodpovědné chování a ohleduplnost ke sportovcům a sobě navzájem.