Třetí kolo Evropského poháru zahájí Dukla v Norsku. Proti silnému Drammen HK chce získat co nejlepší výsledek do odvety

Odčinit středeční porážku v Zubří, kde nakonec vyšli naprázdno i přes devítibrankové vedení ve druhém poločase, budou chtít házenkáři Dukly o víkendu v Evropském poháru. Úkol to ale nebude jednoduchý, protože los do třetího kola přiřkl Pražanům přední norský celek Drammen HK.

Norové v předchozím kole Evropského poháru vyřadili celek H71 z Faerských ostrovů po výsledcích 24:22 a 32:20 a daří se jim i v domácí soutěži. V průběžné tabulce norské REMA 1000-ligaen drží s osmi vítězstvími a třemi porážkami druhé místo za účastníkem Ligy mistrů Elverum Handball. Právě s Elverumem sehrál Drammen před dvěma týdny vyrovnané utkání v semifinále norského poháru, z něhož nakonec odešel poražen nejtěsnějším možným rozdílem 31:32.

Drammen HK (NOR) – foto: eurohandball.com

Také Drammen si v minulosti několikrát Champions League zahrál – naposledy v soutěžním ročníku 2008/2009, kdy však v základní skupině s Metalurgem Skopje, Barcelonou a Kielem nezískal ani bod. Při své zatím poslední účasti v pohárové Evropě v sezoně 2019/2020 prošli Norové v Challenge Cupu do osmifinále, kde je vyřadil řecký mistr a letošní vítěz poháru EHF A.E.K. Atény.

„Ve třetím kole Evropského poháru máme velmi silného soupeře. Dokáže hrát vyrovnaná utkání s družstvy Ligy mistrů, což vypovídá o jeho kvalitě. My se chceme soustředit na náš výkon, omezit technické chyby, zlepšit agresivitu v obraně a zpřesnit hru v útoku. Snahou bude uhrát co nejpřijatelnější výsledek do odvety,“ popisuje trenér HC Dukla Praha Michal Tonar.

Jakub Rumian // HC Dukla Praha

Dukla dvojzápas s Drammen HK zahájí v Norsku ve sportovní hale Drammenhallen o kapacitě čtyř tisíc diváků. Utkání je naplánováno na neděli 28. listopadu od 20 hodin. Odveta v Praze se uskuteční o týden později, v neděli 5. prosince od 17:00 v hale Slavie v Edenu. „Síly našeho soupeře jsme si vědomi a těšíme se na měření s ním. Pokud ale předvedeme koncentrovaný výkon, budeme vycházet z tvrdé a zajištěné obrany a vyvarujeme se technických chyb, věřím, že můžeme uspět a odvézt si nadějný výsledek do domácí odvety,” uzavírá pravá spojka Dukly Jakub Rumian.

Kromě Dukly se ve třetím kole Evropské poháru představí další tři české celky. Karviná vyzve kyperský Anorthosis Famagusta a Talent tým Plzeňského kraje poměří síly se Zubřím. Česká republika tak má díky losu, jenž svedl dohromady dva celky extraligy, už nyní jisté zastoupení mezi nejlepší šestnáctkou.