3. kolo EHF European Cup Men: Drammen HK (NOR) – HC Dukla Praha (CZE) – 28:29 (11:12)

Házenkáři Dukly zvítězili v úvodním utkání 3. kola Evropského poháru EHF 29:28 (12:11) a na palubovce pražské sportovní haly Slavia se proti favorizovanému norskému soupeři Drammen HK (NOR) pokusí o další překvapení.

Ač domácí celek vstoupil do utkání velmi dobře a již v 7. minutě utkání vedl 4:1, poměrně záhy narazil na velkou komplikaci – jak překonat Tomáše Petržalu, ochránce dukelské svatyně. Famózní výkon brankařské jedničky Dukly nejen odzbrojil a znejistil soupeřovy střelce, ale hlavně naplnil klidem celek Dukly, který do té chvíle opatrně mapoval norský terén. V 18. minutě prvního poločasu již na časomíře svítilo příznivé skóre pro Duklu, 5:8. Nelze ovšem opomenout, že se Norové velmi rychle vzpamatovali a za dalších deset minut srovnali stav utkání na 11:11.

Začátek druhého poločasu naopak patřil hostující Dukle, která se zásluhou Davida Šůstka, Marka Hlinky a Jirky Rakouského odvážně chopila vedení o 4 branky (14:18). Domácí Drammen přidal jak na obraně, tak na střelbě, a tak ve 42. minutě utkání srovnal skóre na 21:21. Vzápětí se díky úspěšné dělové ráně Oly Hoftuna Lilleliena ujali domácí jednobrankového vedení, avšak další pohotovou střelbou Daniela Křístka, Filipa Březiny a Marka Hlinky si přece jen výhru v úvodním utkání brala hostující Dukla.

Nejlepším střelcem zápasu se stal domácí Sindre Andre Aho (8), nejlepším střelcem Dukly – Martin Březina (7).

Rozhodčí: William Weijmans a Rick Wolbertus, Nizozemsko.

Odvetné utkání se odehraje v sobotu 5. prosince od 17:00 hodin v pražské hale Slavie.