Předehrávka 13. kola Extraligy mužů: HC Dukla Praha – HCB Karviná // středa 1.12.2021 od 18:00 hodin // SH Ruzyně

Sotva skončila úvodní utkání 3. kola Evropského poháru a daleká cesta zpět domů z Norska či Kypru, po pouhém dni „odpočinku“ se Dukla i Karviná zapojí zpět do extraligového kolotoče. Už ve středu od 18 hodin je čeká duel na palubovce Dukly, hráči obou týmů se proto budou muset rychle vypořádat s cestováním a únavou. Na svého extraligového soka se ovšem oba celky mohou naladit vítezstvími z utkání evropské soutěže.

„Po vyřazení Karvinou z Českého poháru se musíme dobře připravit na další zápas, tentokrát o ligové body. Mezitím jsme odehráli dvě utkání. Jedno v Zubří s velmi dobrým prvním poločasem, bohužel s prohrou, a pak druhé, v rámci evropského poháru, vítězně, a to po boji s hodně kvalitním soupeřem. Věřím, že to potvrdíme ve středečním zápase,“ vyzývá své svěřence kouč Dukly Michal Tonar.

První prosincový týden je vskutku nabitý házenou na všech palubovkách. Šestici házenkářských klubů totiž o víkendu čekají evropské odvety. Dukla, Karviná a Plzeň budou obhajovat svá vítězství v úvodních zápasech, norský Drammen, kyperská Famagusta a domácí Zubří budou chtít své porážky nejen odčinit. Všichni mají stejný cíl – postup do dalšího kola poháru EHF. Kromě klidného adventu nás tedy čekají hodně zajímavé a tvrdé souboje.