Předehrávka 13. kola Extraligy mužů: HC Dukla Praha – HCB Karviná 21:28 (13:17) 

Karviná se dostala do komfortního náskoku krátce po začátku duelu. Na 5:1 zvyšoval v osmé minutě Dominik Solák, pak Pražané otočili kormidlem vývoje první půle. Nasázeli pět gólů v řadě a donutili kouče Michala Brůnu sáhnout k oddechovému času. Tempo se rozmělnilo na obě strany, přetahovaná trvala až do koncovky úvodního poločasu, z níž hosté vydolovali čtyřgólové vedení.

Rozhodující pasáž střetnutí přišla mezi 39. – 46. minutou, kdy Karvinští mimo jiné díky dvěma trefám Patrika Fulneka svůj náskok podstatně navýšili. Devítigólové manko už stihli Pražané jen umazat, dohnat se jim ho však nepodařilo. Baník závěr duelu zvládl a zapsal do tabulky další dva body.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Ač jsme prohráli, myslím, že tým podal maximální výkon, jaký jen mohl. Určitě zlepšená hra v obraně, za pozitivní považuji i to, že se v ní objevili i kluci ze střídačky. Na hře byla ještě trochu znát únava z neděle. Věřím, že se dokážeme do víkendu zregenerovat a předvedeme se v plné síle. Myslím, že odhodlání týmu tu je, ještě potrénujeme a v neděli budeme bojovat o postup v poháru EHF.“

Oba celky čeká o víkendu odveta v Evropském poháru, kde budou hájit vítězství z úvodních duelů. Karviná hostí v sobotu (16:00) kyperskou Famagustu, Dukla hraje o den později (17:00) proti norskému Drammenu.