Dukla bude v odvetě Evropského poháru proti Drammen HK hájit těsný náskok z Norska

O dokonání senzace budou o víkendu usilovat házenkáři Dukly Praha v Evropském poháru. Před dvojzápasem s favorizovaným norským celkem Drammen HK by si na postup Pražanů vsadil asi málokdo. I díky vynikajícímu výkonu zkušeného brankáře Tomáše Petržaly ale svěřenci trenéra Michala Tonara dokázali Nory v jejich hale zaskočit a do domácí odvety si odvezli cenné vítězství 29:28.

Přetavit těsný náskok ve vstupenku mezi 16 nejlepších celků se Dukla pokusí o mikulášské neděli od 17 hodin v hale Slavie v pražském Edenu. „Soupeř je složen z velmi kvalitních hráčů silných ve hře jeden na jednoho. V Norsku jsme předvedli solidní týmovou hru podpořenou výborným výkonem Tomáše Petržaly. Pak jsme sice doma podlehli v extraligové předehrávce Karviné, ale o to větší motivaci máme do neděle zregenerovat, dobře se připravit a Drammen znovu porazit. Síly a kvality soupeře jsme si dobře vědomi, ale po dobrém vítězném zápase v Norsku chceme určitě bojovat o postup do dalšího kola,“ říká trenér Dukly Michal Tonar.

Marek Hlinka – HC Dukla Praha

Podle levé spojky Pražanů Marka Hlinky ale Dukla musí počítat s tím, že se na ni Drammen tentokrát důkladně připraví. „Domácí zápas bude stejně těžký jako ten v Norsku, možná ještě těžší. Vítězství o jednu branku v pohárových dvojzápasech v podstatě nic neznamená. Musíme se pokusit navázat na náš výkon z prvního utkání a pokud možno se v některých věcech ještě zlepšit, abychom výhru mohli zopakovat i na domácí palubovce,“ uvědomuje si Hlinka, který konto soupeře v prvním utkání zatížil hned šesti góly.

Pro Duklu by úspěch v pohárové Evropě znamenal vítanou vzpruhu i pro domácí extraligu, kde se jí zatím nedaří podle jejích představ. Ze 13 odehraných utkání zvítězila pouze čtyřikrát, a tak nyní uzavírá postupovou osmičku pro play-off se čtyřbodovým náskokem před devátým Jičínem. Ztráta na vedoucí Karvinou, jež ve středu dokázala na Dukle vyhrát 28:21, je však už čtrnáctibodová.

Pokud Dukla před domácím publikem proti Drammenu uspěje, mohla by se mezi 16 nejlepšími týmy v Evropském poháru ocitnout s dalšími dvěma českými zástupci, kteří mají k postupu také nakročeno lépe než jejich soupeř. Karviná zadělala na vyřazení kyperského celku Anorthosis Famagusta výhrou 29:24 v Nikósii, zatímco Plzeň zdolala v ryze českém souboji doma Zubří přesvědčivě 35:27. Účast v osmifinále European Cupu si už o minulém víkendu stihl v předstihu zajistit švédský celek IFK Skövde a řecký A. C. PAOK Soluň. Zbývajících dalších 14 míst na své obsazení ještě čeká.

Pro vstup na sportovní utkání se bude nutné prokázat pouze platným očkováním či potvrzením o prodělané nemoci v posledních 180 dnech v podobě oficiálního certifikátu nebo prostřednictvím elektronické aplikace Tečka. Výjimku budou mít osoby ve věku od 12 do 18 let a kontraindikované osoby, kteří se mohou prokázat PCR testem platným 72 hodin. Dětí do 12 let se nová pravidla netýkají.

Vstoupit a pobývat ve sportovní hale je možné pouze s respirátorem na nose a ústech!

Děkujeme za pochopení, zodpovědné chování a ohleduplnost ke sportovcům a sobě navzájem.