15. kolo Extraligy mužů: HC Dukla Praha – Pepino SKP Frýdek-Místek 24:23 (11:11)

Vyrovnanou bitvu svedly extraligové celky pražské Dukly a SKP Frýdku-Místku na palubovce sportovní haly Ruzyně. Frýdek-Místek, který dosud posbíral pět bodů, vyrazil do Prahy oslabený o řadu absencí. Chyběli nemocní i hráči v karanténě. „Těžko se mi to hodnotí. Vzhledem ke stavu, v jakém jsme nastoupili, podali kluci heroický výkon,“ komentoval frýdecký kouč Daniel Valo.

Duel byl po celou dobu vyrovnaný, nakonec rozhodl až samotný závěr. Pražané se museli vypořádat s červenou kartou, kterou viděl Filip Březina. Hosté se ve 53. a pak znovu 54. dvakrát dostali do vedení, body ale nakonec nebrali. „Pořád jsme se drželi na dostřel Dukly a skvěle nám fungovala obrana. Dobrá práce se nám vyplatila, závěr si ovšem samozřejmě musím vyhodnotit, protože jsme vedli, ale v posledních čtyřech minutách jsme začali trochu bláznit, což Dukla okamžitě potrestala, takže bohužel odcházíme bez bodu,“ konstatoval Valo.

Na straně domácích převládaly pozitivní emoce, nicméně trenér Dukly Michal Tonar si všímal také nedostatků. „Věděli jsme, že tento zápas nebude lehký. Naše obavy se bohužel potvrdily a takovou svou ‚šedou hrou‘ jsme se dostali do stavu, kdy jsme museli šedesát minut hrát pod tlakem. Pochvala za odehrání posledních pěti minut, to jsme dokázali získat balóny i díky lepší hře v obraně. Proměnili jsme šance, což nás vrátilo do hry, a zvládli jsme zápas otočit. Doufám, že do nového roku vstoupíme s větším elánem, který nám bohužel po většinu hry chyběl.“ Pražané zakončili první polovinu sezony se čtrnácti body.

Více o posledním ligovém kole roku 2021 na www.handball.cz