Mládežnické výběry absolvovaly své reprezentační akce. Dorostenci se připravovali v Novém Veselí, junioři zase během neděle zakončili kemp v Řepích, kde narazili také na dva extraligové soupeře – Duklu a Plzeň.

Atraktivní souboje s Duklou a Plzní splnily svůj účel. „Největší význam má pro nás jakýkoliv zápas, samozřejmě ideálně v naší věkové kategorii, ale když se soupeře nepovedlo sehnat, domluvili jsme se v Extralize. Přínos to má velký, jde o dobrou konfrontaci. Většina kluků už stejně hraje Extraligu, může si to srovnat. Jde o dobrou průpravu na to, až budeme moct hrát zápasy v naší kategorii,“ shrnul trenér Pavel Pauza.

Jeho kategorie se scházela po delší době. Naposledy byla pohromadě během přípravných utkání s Rakouskem na začátku listopadu. „Nebyli jsme kompletní. Mořkovský povýšil do áčka, což platí i teď, naopak budu mít zpátky Jonáše Patzela. Kvůli covidu se omluvil Matěj Kolečkář z Brna, kterého bych jako obránce rád viděl a chyběl také Štěpán Fiala,“ pokračoval trenér.

„Jsem rád, že se máme vůbec šanci se sejít. Chlapci se těšili, byl to pro nás spíš opakovací sraz. Zjišťovali jsme, jestli něco nezapomněli, opakovali jsme útočné a obranné kombinace. V neděli jsme si zopakovali, co nám šlo a co méně,“ pokračoval Pauza.

Příprava byla postavená na komplexních prvcích týkajících se celé šestice. „Snažíme se oprášit z hlav chlapců věci, které dělali a ověřit si, do jaké míry se dělají v klubech. Je nějaká koncepce. Většinou bylo vidět, že se tomu věnují. Navazujeme na to,“ uzavřel Pavel Pauza.

Juniorská reprezentace – HC Dukla Praha 26:28
Juniorská reprezentace – Talent tým Plzeňského kraje 25:37

Více o přípravě mládežnických výběrů na handball.cz