16. kolo Extraligy mužů: SHC Maloměřice Brno – HC Dukla Praha 26:38 (12:20)

Ve středu tabulky začíná velký boj o co nejlepší výchozí pozici před play-off. Vědomi jsou si toho také házenkáři pražské Dukly, kteří odjeli na palubovku Maloměřic s jediným cílem – získat dva body. Ke splnění role favorita udělali Pražané výrazný krok už v prvním poločase a se závěrečným hvizdem mohli na palubovce posledního celku Extraligy oslavit sedmé vítězství v této sezóně.

S velkou chutí do utkání vstoupil dukelský David Šůstek, čtyřmi góly zajistil hostům úvodní vedení 5:1. Libor Horut s Michalem Dostalíkem drželi svůj celek až do patnácté minuty na dostřel, druhý jmenovaný snížil na 6:9. Góly Svitáka, Blechy a Martina Březiny v rychlém sledu však nakonec donutily lavičku Maloměřic k oddychovému času. Velký návrat do zápasu se ale nekonal, naopak, ve čtyřiadvacáté minutě byl na konci další dukelské kanonády Jakub Sviták, který navýšil vedení hostů na 17:8. První poločas ukončil hráč Majlontu, Jiří Havlát.

O svém vítězství rozhodla Dukla na začátku druhé půle. Po dvou gólech si připsali Jan Blecha a David Šůstek, jenž po čtyřiceti minutách hry navýšil vedení hostů na 27:15. Maloměřice mohly do konce utkání jen snížit konečný rozdíl ve skóre. Přesné střely vyslal na hostujícího brankáře Jan Ipser či nakonec pětigólový Michal Dostalík. Dukla odpovídala stejnou mincí a ačkoliv zvládly Maloměřice stáhnout manko na devět gólů, se závěrečným hvizdem byl rozdíl ve skóre dvanáctibrankový. Maloměřice se v příštím kole pokusí o druhé extraligové vítězství v Šalina derby, Duklu čeká na domácí palubovce souboj s Lovosicemi.

Více o 16. extraligovém kole na www.handball.cz