17. kolo Extraligy mužů: HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice 37:30 (23:14)

Jak Dukla, tak i Lovosice do vzájemného utkání vstupovaly s vítězstvím v zádech. Zatímco Lovci mohli prohloubit propast mezi nejlepší čtyřkou Extraligy a středem tabulky, Dukla se naopak svému tabulkovému soupeři chtěla přiblížit. Jednoznačně se nakonec v Praze odehrál druhý scénář, domácí tým oplatil svému soupeři podzimní porážku a jasně zvítězil.

Vývoj utkání předznamenal už samotný úvod. Přesné střely na lovosickou bránu vyslal David Šůstek či Jakub Sviták, Jakub Krušberský zvyšoval v desáté minutě už na 8:3 ve prospěch domácích! Lovosice tak logicky sáhly k prvnímu oddychovému času. Po návratu hráčů na hřiště ještě narostlo vedení Dukly na sedm gólů, Jiří Motl a Karel Holubec následně ale konečně zkorigovali skóre na 7:11 z pohledu Lovců. Na řadě s taktickými pokyny byl po čtvrthodině hry Michal Tonar a svůj time-out využil na maximum. David Šůstek a Jan Blecha čtyřmi góly v řadě zvýšili vedení Pražanů na 15:7 a otevřeli také střelnici, která byla až do konce poločasu na palubovce k vidění. Hosté se sice začali prosazovat, na vlastním brankovišti se ale defenzivě Lovců nedařilo nic. Výsledkem bylo poločasové vedení Dukly 23:14.

Útočná podívaná pokračovala také v druhé polovině zápasu. Opakovaně se prosadil lovosický Daniel Zourek, domácí vedení nadále navyšoval dukelský Tomáš Turek, duo Šůstek – Sviták a také Jakub Krušberský, jenž svými dvěma góly na začátku poslední čtvrthodiny zvýšil vedení Dukly na 32:21. O vítězi utkání již nebylo nejmenších pochyb, Lovci mohli ve zbytku utkání pouze zmírnit konečnou porážku. Nepsaný cíl do zbytku střetnutí vzal za svůj Jan Kupa a Jaroslav Ouředník, kteří do závěrečných minut alespoň ukrajovali z velkého náskoku domácího týmu. Právě Kupa svým osmým gólem v utkání ukončil zápas a stanovil jeho konečný výsledek. Dukla tak oplatila svému soupeři porážku z podzimních bojů a vyhrála počtvrté v řadě.

„Tady je to jednoduché, není, co bych hodnotil. Propadli jsme ve všech aspektech a absolutně jsme nedodrželi to, co jsme si řekli před zápasem v šatně. Myslím, že spousta našich hráčů by si měla sypat popel na hlavu a uvědomit si, že hrají za Lovosice Extraligu a nemůžou jeden zápas zahrát dobře a tři špatně,“ nebyl spokojený s výkonem svého mužstva kouč Lovců Roman Jelínek.

„V první řadě chci poděkovat celému týmu. Myslím, že nasazení v obraně bylo dnes velmi solidní a dokázali jsme ho udržet celých šedesát minut, mohli jsme střídat a byli zapojeni všichni hráči. Znovu jsme nastříleli 37 gólů, takže bych řekl, že i vepředu jsme se víc uklidnili v koncovce. Doufejme, že si tuhle úspěšnost přeneseme i do dalších utkání, teď nás nečeká nic lehkého. Plzeň vede tabulku a my se jim to pokusíme trochu znepříjemnit,“ komentoval trenér Dukly Michal Tonar.