Kromě mužské reprezentace mají v březnu své kempy také junioři a dorostenci. První jmenované čekají atraktivní souboje s extraligovými celky Duklou a Novým Veselím, mladší z kategorií zase vyrazí na Slovensko, kde si dvakrát zahraje proti domácímu výběru.

Nejstarší mládežnickou reprezentaci čeká další z kontrolních srazů. „Poslední jsme měli v ledu. Snažíme se dlouhodobě o to, abychom byli v kompletním složení, ale nedaří se nám to,“ prozrazuje trenér Pavel Pauza. „Hráči buď nemohou, nebo jsou tak dobří, že jsou zvaní do seniorské kategorie. To nabourá představu, počítám, že v létě na šampionát budeme kompletní.“

„Postaršování“ ale díky funkčnosti systému problémem není. „Hráči se prolínali, myslím, že bych neměl problém si vzít kluky z dorostu, kdybych chtěl. Děláme věci stejně, začlenění je stejné, což jde vidět i v seniorech. Kluci, kteří prošli systémem, se velmi rychle zapojovali do hry národního týmu.“ Jiné omluvenky realizačnímu týmu nedorazily.

Junioři si zahrají s dvěma extraligovými celky: Duklou (17. března od 13:45) a Novým Veselím (19. března od 16:00) „Měli jsme hrát se Slovinskem, ale nedopadlo to. Určitě půjde o dobrou prověrku. Pro týmy to bude dobrá příprava na play off. Budeme se snažit co nejlíp připravit, zopakovat věci, které standardně na srazech děláme – jak útočné, tak obranné systémy. Dát kolektiv malinko dohromady a připravovat se na léto,“ pokračuje Pauza.

I tak realizační tým mrzí, že hráči nemají dostatek mezinárodních zkušeností. „Vzpomínám na kategorii ročníků 98-99 s Vojtou Patzelem a Matějem Klímou. Za rok jsme v juniorech hráli 20-25 mezinárodních utkání, nadcházející kategorie 00-01 nehrála naopak skoro nic, protože byl covid,“ uvědomuje si trenér. Aktuální mužstvo se setkalo s Rakouskem. „Časem se to projeví, na druhou stranu máme šikovné hráče, kteří se koukají do áčka a dostávají šanci. Je důležité obehrávat hráče v co největším počtu kontrolních utkání, posouvá je to. Mají tu nějaké postavení, větší prostor než ve vyšších týmech. Zkušenosti si nesou dál. Vidím to na Vojtovi, Matějovi, kam se posunuli a jak jsou platní v klubech. Snažíme se, aby to v juniorech fungovalo. Abychom hráče dovedli do repre trochu zkušené z mezinárodní úrovně.“

Nominace na přípravný kemp juniorů (16.-20. března) v Řepích:

Pavel Bajer (HC Zubří), Patrik Bartoš (SKP Frýdek-Místek), Jan Bolehovský (TJ Dukla Praha), Aleš Dolejší (HBC Jičín), Štěpán Fiala (HC Zubří), Tomáš Chmela (SKKP Handball Brno), Mathias Choleva (SKP Frýdek-Místek), Leonard Kaplan (Talent Plzeň), David Mazurek (HC Zubří), Daniel Sova (EHV Aue – GER), Jonáš Patzel (Hsg Nordhorn-Lingen – GER), Jiří Rakouský (TJ Dukla Praha), Martin Rakouský (TJ Dukla Praha), Adam Tomášek (TJ Sokol Nové Veselí), Matouš Kolečkář (SKKP Handball Brno), Kristián Galia (HCB Karviná), Daniel Grabemann (TJ Dukla Praha), Herbert Matějka (TJ Dukla Praha)

Zdroj foto: ČSH / handball.cz