Sportovní hala Ruzyně po čtrnáctidenní pauze naskočí zpět do zápasového tempa, pražská Dukla ve vyřazovacích soubojích vyzve Lovosice

V sobotu 26. března po dvou týdnech od posledního soutěžního zápasu nastoupí házenkáři Dukly k úvodnímu čtvrtfinálovému duelu proti lovosickým Lovcům.

Lovosice i kvůli rozsáhlé marodce v týmu nezažily úspěšnou koncovku základní části soutěže, když zapsaly nepříznivou šňůru šesti porážek v řadě. Přesto uhájili pátou pozici v tabulce, což znamenalo čtvrtfinále proti Dukle, která se umístila na pozici čtvrté. Lovci jdou do série s vírou ve vlastní schopnosti. „Věřím, že to špatné jsme si už vybrali a do play-off půjdeme v plné síle a nasazení,“ řekl klubovému webu lovosický brankář Jan Hrdlička. „Rádi bychom aspoň jeden zápas na půdě soupeře proměnili ve vítězství. To by nás pak dostalo do úplně jiné pozice pro domácí odvety,“ uvedl gólman Lovců.  

Naopak Pražanům koncovka základní části velice povedla, z posledních osmi utkání prohrál celek Dukly pouze jediný zápas. „Jsme určitě spokojeni, že jsme dokázali v jarní části vybojovat několik vítězství, která nás posunula až do první čtyřky,“ říká Michal Tonar, který v roli trenéra prožije první play off na dukelské střídačce. „Jsme si vědomi síly Lovosic. Nečeká nás nic lehkého. Týmy se dobře znají, budou rozhodovat maličkosti. Chceme pokračovat v dobrých výkonech a vstoupit do play off s odhodláním poprat se o každé vítězství,“ dodává kouč Dukly.

Oba tymy se poprvé setkaly v říjnu 2021, přičemž spokojenost ze zisku dvou bodů v 6. extraligovém kole zavládla v baště lovosického celku, 35:31. Lovcům se podařilo oplatit Dukle porážku v bojích o bronzovou medailí minulé sezóny, kdy Dukla vyhrála sérii o třetí místo s Lovosicemi 3:0. V odvetném únorovém utkání 17. extraligového kola naopak jednoznačně bodovala Dukla, která na domácí palubovce sportovní haly Ruzyně oplatila svému soupeři podzimní porážku a jasně zvítězila 37:30.

Nyní všechny celky čeká play off, což je prakticky nová soutěž. Tabulky se nulují, předchozí úspěchy či nezdary se mažou. O úspěchu rozhodne maximální výkon, velké nasazení a odhodlání, čehož je si vědom i manšaft Dukly. „Je před námi hlavní část sezóny. Po dobře odehraném jaře začínáme sérii v domácím prostředí, kde uděláme všechno pro to, abychom v prvních dvou utkáních zvítězili. Lovosice jsou kvalitním soupeřem a my musíme podat co nejlepší výkon, abychom postoupili do další fáze play off,“ konstatuje Jakub Sviták, velezkušená spojka pražské Dukly.

Přijďte fandit!

Kalendář utkání ve čtvrtfinálové sérii Chance play off:

1. utkání – sobota 26. 3. 16:30 HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice

2. utkání – neděle 27. 3. 16:30 HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice

3. utkání – sobota 2. 4. 17:00 HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha

4. utkání – neděle 3. 4. 17:00 HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha (pouze v případě nerozhodnuté série)

5. utkání – sobota 9. 4. 16:30 HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice (pouze v případě nerozhodnuté série)

Online přenos bude možné sledovat na tvcom.cz, textový na onlajny.com.