HC DUKLA PRAHA – LOVCI LOVOSICE 34:31 (19:16) // 26. 3. 2022 // SH Ruzyně – Praha 6

Domácí palubovka pomohla k vítězství oběma týmům v základní části a nejinak tomu bylo také v prvním čtvrtfinálovém duelu. Ačkoliv Lovci se mohli spolehnout na podporu svých fanoušků, oba body zůstaly v Praze. Dukla nakročila k vítězství především v úvodu druhé půle a v repríze loňského boje o bronzové medaile jde díky tomu do vedení 1:0

V závěru první minuty otevřel gólový účet zápasu a celé série Jakub Krušberský, vzápětí vyrovnal Jaroslav Trkovský. V dalších minutách táhl pražský celek gólově David Šůstek, jenž několikrát navýšil vedení domácích na dvě, později na tři branky. Po jeho šesté brance v utkání v patnácté minutě se úspěšně prosadil také Daniel Křístek, který upravil stav na 12:8 pro Duklu. Lovci vycítili nutnost oddychového času, po kterém sice Tim Bogdanić snížil manko hostů na tři góly, hned vzápětí ale Filip Březina a Daniel Křístek dostali svůj celek do pětibrankového trháku (15:10)! Do poločasu ale stihly Lovosice svoji ztrátu stáhnout, o což se velkou měrou opět zasloužil Tim Bogdanić. V závěrečné pětiminutovce se prosadil hned třikrát, svoji poslední ranou deset vteřin před hvizdem rozhodčích stanovil poločasové skóre 19:16.

Lovci zkraje druhé půle ještě o jeden gól snížili rozdíl ve skóre, do dukelské sítě přesně vystřelil nejprve Lukáš Malý a o chvilku později také Serhii Petrychenko. Poté ale přišla zlomová pasáž utkání, kterou ovládla domácí Dukla. Postupně se mezi úspěšné střelce zapsali Jan Blecha, Daniel Křístek, Martin Březina a pochopitelně také David Šůstek. Pětibrankovou šňůru Pražanů zastavil až hostující trenér, Roman Jelínek, time-outem v deváté minutě druhé půle za stavu 26:19. Lovosice ale nesložily zbraně a na hřiště se vrátili hráči odhodlaní zabojovat o vítězství. Výsledkem byly mimo jiné dvě branky Petrychenka a Jiřího Motala, druhý jmenovaný po čtvrthodině snížil na 25:28 z pohledu hostů. Hru musel uklidnit time-outem tentokráte domácí trenér Michal Tonar. Do konce utkání se oba celky ve střílení gólů střídaly, v kritických chvílích podržel domácí Duklu brankář Votava, díky kterému, stejně jako díky Filipu Březinovi a Marku Hlinkovi, vstoupili domácí hráči do poslední minuty s vedením 34:30. Jiří Motl svým šestým přesným zásahem kosmeticky upravil skóre, první bod ale v této sérii patří Dukle.

„Určitě chci pogratulovat týmu k prvnímu vítězství. Musíme to brát krůček po krůčku, zregenerovat a být zítra odpoledne zase dobře připravení k druhému zápasu. Myslím, že jsme měli velmi dobrý útok hlavně v prvním poločase, ke konci jsme udělali nějaké chyby, kvůli kterým jsme trochu ztratili. Ale teď se nekouká na bodový výsledek, ale na vítězství, které jsme na domácím hřišti zvládli, což je velmi důležité. Teď si musíme odpočinout a zítra se se stejným elánem popereme o další výhru,“ hodnotil úspěšný vstup do Šance play-off Michal Tonar, trenér Dukly.

„Hodnotí se mi to těžko, protože jsme prohráli, ale je to play-off, takže budeme mít zítra šanci dnešní výkon zlepšit. Bohužel jsme na začátku prvního poločasu zaspali, a tak jsme dovolili Dukle jít do rychlého útoku, v čemž je její síla. Umožnili jsme jí hodně gólů z přechodu, vzadu nám také moc nepomohli brankáři, kteří měli za první poločas jen dva zákroky. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, ale pořád jsme tahali za ten kratší konec. Takže se to dnes bohužel hodnotí špatně, ale zanalyzujeme si to a zítra přijedeme pro lepší výsledek,“ motivuje své svěřence do dalšího boje Roman Jelínek, lodivod Lovců.

Více k čtvrtfinále Chance play off Extraligy házené mužů na handball.cz