HC DUKLA PRAHA – LOVCI LOVOSICE 33:34 (28:28,12:13) // 27. 3. 2022 // SH Ruzyně

Druhé vítězství hostů v tomto ročníku Chance PLAY-OFF Extraligy mužů se urodilo v utkání pražské Dukly s Lovosicemi a i tentokrát, stejně jako v Plzni, pomohly hostujícím hráčům sedmimetrové hody. Na sever Čech se tak série přesune za stavu 1:1 na zápasy. Důležitou postavou Lovců byl opět Tim Jenko Bogdanić, který vstřelil v utkání osm gólů a dvakrát byl úspěšný také v rozstřelu.

Stejně jako v prvním vzájemném zápase, i tentokrát vstřelil první lovosický gól Jaroslav Trkovský. Na jeho branku v následujících minutách navázali Jiří Motl či Serheii Petrychenko, v desáté minutě zvyšoval už na 6:2 pro hosty Jan Kupa. A ačkoliv dvakrát snížil Filip Březina, musel si ve třinácté minutě vzít Michal Tonar za stavu 4:9 time-out a naordinovat svým svěřencům úspěšnější recept, podle kterého postupovat na obou stranách hřiště. Efekt se začal dostavovat v závěru první půle, kdy Dukla také díky tříbrankové sérii tria Martin Březina – Marek Hlinka – Jakub Krušberský snížila na rozdíl jedné branky. S tímto mankem nakonec odcházela do šaten a nastupovala do druhé půle.

Na vstup do druhého poločasu si po prvním zápase chtěly dát Lovosice pozor a v úvodních minutách si díky brankám Lukáše Malého držely dvougólový odstup od domácí Dukly, která ale postupně opět sehrála tuto pasáž utkání lépe. Marek Hlinka totiž po osmi minutách vyrovnal (17:17) a ve dvaačtyřicáté minutě se ve vlastním oslabení Pražané dostali dokonce poprvé v zápase do dvoubrankového vedení, když Filip Březina zvýšil na 20:18. Vyrovnání zařídil během chvíle Tim Jenko Bogdanić, který se navíc v závěru základní hrací doby pořádně připravil na další pokračování zápasu. Během čtyř minut totiž proměnil tři sedmimetrové hody v řadě. Že si ještě minimálně jeden zopakuje bylo jasné poté, co Jiří Rakouský v poslední minutě zápasu vyrovnal na 28:28, čímž poslal utkání do rozstřelu.

Úvod rozstřelu se nevydařil mladým puškám z Lovosic, ani Kupa, ani Trkovský míč do sítě nedostali. Dukla se ale ve vedení, které zařídil Jakub Sviták, dlouho nezdržela. Serhii Petrychenko totiž vyrovnal a v závěru čtvrté série minul Jakub Zelenka. Úspěšní v páté sérii byli jak lovosický Bogdanić, tak dukelský Křístek. Ten hned vzápětí proměnil také následující hod a Motl tak musel bezpodmínečně uspět, což se zkušenému kanonýrovi podařilo. Rozuzlení celé zápletky přinesla až osmá série, nejprve neuspěl Filip Březina, zápas tak ukončil Serhii Petrychenko.

„Myslím, že jsme dnes viděli zápas play off se vším všudy: bojovnost, vyrovnaná hra, pěkné akce na obou stranách, tvrdá obrana. Takhle by play off mělo vypadat. Včera jsem říkal, že doufám, že dnes budeme odjíždět šťastnější, což jsme dodrželi a jedeme domů za stavu 1:1,“ radoval se po zápase Roman Jelínek, hlavní trenér Lovců.

„Celý tým samozřejmě mrzí, že jsme nedokázali domácí prostředí využít ke dvěma výhrám, ale série pokračuje. Teď máme týden, abychom se zase připravili a jeli do Lovosic s odhodláním jim tu dnešní porážku vrátit. Chci poděkovat celému týmu, protože se nám začátek zápasu moc nepovedl, ale díky bojovnosti a soudržnosti jsme se dokázali zvednout a odehráli jsme vyrovnané utkání. Teď musíme dobře zregenerovat a dobře se připravit na další dva zápasy,“ hodnotil utkání dukelský trenér Michal Tonar.

Více k čtvrtfinále Chance play off Extraligy házené mužů na handball.cz

Kalendář dalších utkání ve čtvrtfinálové sérii Chance play off:

3. utkání – sobota 2. 4. 17:00 HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha

4. utkání – neděle 3. 4. 17:00 HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha

5. utkání – sobota 9. 4. 16:30 HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice (pouze v případě nerozhodnuté série)

Online přenos bude možné sledovat na tvcom.cz, textový na onlajny.com.