HCB Karviná – HC Dukla Praha // neděle 24. dubna // 17:00 // SH STaRS Karviná 

V neděli 24. dubna odstartuje semifinále Chance play-off. Soupeřem pražské Dukly, která skončila po základní části extraligy na 4. místě, je karvinský Baník z čela tabulky. 

V semifinále se týmy opět utkají na tři vítězná utkání, avšak tentokrát se družstva střídají v pořadatelství utkání už po jednom zápase, tedy u družstva lépe umístěného po základní části se bude hrát první, třetí a případné páté utkání série, druhý a čtvrtý zápas se hraje u hůře umístěného týmu. Stejně se pak bude postupovat i ve finále. Všechna utkání play-off se hrají na vítězství. Je-li výsledek utkání po uplynutí 60 minut hrací doby nerozhodný, bude rozhodnuto střelbou sedmimetrových hodů. 

Pořadatelství se tedy nejdříve chopí Karviná a pražský kouč Michal Tonar ví, že jeho tým čeká mimořádně náročný soupeř: „Jdeme do dalšího kola play-off. Karviná je dlouhodobě silným týmem, což letos opět ukazuje. My za sebou máme povedenou jarní část ligy. Play-off je jiná soutěž a každá série začíná od nuly. Do Karviné jedeme bojovat a dobře vstoupit do téhle těžké série.“ 

Oba týmy jsou si vědomy kvality svého soupeře, oba také věří v postup. 

„Co se týče play-off, Dukla bude těžkým soupeřem,“ zní z úst karvinské levé spojky Vojtěcha Patzela. „V této části sezóny jde vždycky nahoru, což dokázala i teď v sérii s Lovosicemi. Ale věřím, že potvrdíme roli favorita a postoupíme dál,“ dodává Patzel.   

Rovněž dukelská kabina je naladěna na „správnou notu“ s maximální koncentrací na každé utkání. „Zápasy s Karvinou budou velmi těžké, toho jsme si vědomi. Hlavním klíčem k úspěchu bude ubránit Vojtu Patzela a souhru spojek s pivotem. Samozřejmě je třeba vyvarovat se technických chyb a neproměněných šancí,“ říká David Šůstek, pravá spojka pražské Dukly.   

Všichni fanoušci jsou srdečně zváni ke sledování přímého přenosu 1. semifinálového utkání CHANCE play-off Extraligy házené mužů mezi celky HCB Karviná a HC Dukla Praha v neděli 24. 4. 2022 od 17:10 na ČT Sport nebo na webu České televize.

Kalendář utkání v semifinálové sérii: 

1. utkání – neděle 24. 4. 2022 17:10 HCB Karviná – HC Dukla Praha (přímý přenos ČT Sport) 

2. utkání – středa 27. 4. 2022 18:00 HC Dukla Praha – HCB Karviná 

3. utkání – sobota 30. 4. 2022 18:00 HCB Karviná – HC Dukla Praha 

4. utkání – středa 4. 5. 2022 18:00 HC Dukla Praha – HCB Karviná (pouze v případě nerozhodnuté série) 

5. utkání – sobota 7. 5. 2022 17:10 HCB Karviná – HC Dukla Praha (pouze v případě nerozhodnuté série)