HC Dukla Praha – HCB Karviná // středa 24. dubna 2022 // 25:31 (14:17) // stav série 0:2

Pražané chtěli na domácí palubovce zvrátit vývoj série s vítězem základní části, do utkání vstoupili s vervou. Po úvodním gólu Martina Březiny se oba celky přetahovaly až do skóre 7:7. Pak David Růža, Ondřej Skalický a Dominik Solák poslali hosty do tříbrankového vedení.

Kouč Michal Tonar reagoval time-outem a Dukla se vrátila zpět do zápasu. Karviná si ale tříbrankový náskok do druhé půle nakonec přece jen přenesla. Po přestávce navíc zvýšila obrátky. Po gólech Růži a Soláka se dostala do pětibrankového vedení. Rozdíl ve skóre se až do koncovky podstatně nezměnil. Domácím nepomohlo ani 11 tref Davida Šůstka.

David Šůstek // HC Dukla Praha

„Byl to pro nás dobrý zápas, chválím Mokroše v brance, celkem dobrá byla obrana a řekl bych, že i střelecká úspěšnost, protože jsem viděl, že vyhnali Tomáše Petržalu z branky. Ten se potom vrátil, měl zase pár zákroků, ale myslím, že Dukla dvakrát protočila brankáře. Toho jsme se nejvíc báli, aby se Petržala nerozchytal k výkonům jako s Lovosicemi. Utkání se nám povedlo, Dukla bojovala až do konce. Máme mečbol, tak doufám, že to v sobotu skončíme,“ komentoval kouč HCB Michal Brůna.

„Bohužel prohra na domácí palubovce. Začátek byl z naší strany docela dobrý, drželi jsme se Karviné na dostřel. Je škoda té nepřesné střelby na konci prvního poločasu, kdy nám Karviná odskočila o tři góly, což jí stačilo, aby začala hrát svou strojovou hru. Celý tým potřebuje znovu dobře zregenerovat a v pátek potrénovat. Do sobotního zápasu rozhodně chceme jet s odhodláním sérii prodloužit,“ řekl Michal Tonar.

Více o probíhajícím semifinále na handball.cz