HC ROBE ZUBŘÍ – HC DUKLA PRAHA 38:29 (17:17) // stav série 1:0

Házenkáři Zubří udělali první krok k zisku bronzové medaile, pražskou Duklu porazili o devět gólů. Pražané se přitom svého soupeře drželi celý první poločas. Po návratu z kabin ale začalo úřadovat Zubří, které pojede na palubovku Dukly ve výhodnější pozici.

První minuty patřily domácím, Ondřej Mika ještě v průběhu čtvrté minuty zvýšil na 4:1. Dukla ale razantně odpověděla, Jakub Sviták vyrovnal a skóre vzápětí překlopil na stranu hostů Jan Blecha. Nezůstalo jen u toho, stejný hráč totiž ve dvanácté minutě zvýšil na 7:5 ve prospěch Dukly a domácí lavička musela sáhnout k oddychovému času. Ani ten ale nepomohl, Martin Březina na konci úvodní čtvrthodiny zvýšil náskok už na tři góly! Nadějný stav ale vydržel Pražanům pouze chvíli, v obraně začali soupeře zastavovat pouze za cenu sedmimetrových hodů, které bezpečně proměňoval Tomáš Bechný. Domácí otočili skóre na svoji stranu a Jakubové Krušberský a Sviták vystřelili svému týmu alespoň remízu.

Po změně stran ale nastalo mnohem jednoznačnější představení. Matěj Havran a Pavel Přikryl se férově podělili o čtyři góly a na světelné tabuli svítil po pár minutách stav 22:18. Tříbrankové vedení ohlídal dalšími vstřelenými góly Tomáš Mičkal. Zatímco v Plzni zradily Zubří sedmičky, tentokrát byli domácí hráči a především pak Tomáš Bechný ve stejné disciplíně excelentní. Zuberský exekutor proměnil tři pokutové hody v řadě a po tom posledním vedlo Zubří nad Duklou už 27:21. Na přelomu poslední čtvrthodiny se střelecky blýskl Filip Březina, jeho branky ale Dukle pomáhaly pouze kosmeticky korigovat skóre, které stále jasně vyznívalo pro druhý tým. Závěrečná přestřelka už rozhodovala pouze o tom, o kolik Zubří úvodní zápas o bronzovou medaili vyhraje. Správnou odpovědí bylo číslo devět, v posledních vteřinách dal výsledku jeho konečnou podobu Miroslav Pšenica.

Do finálové série lépe vykročil karvinský Baník, na vlastní palubovce porazil plzeňský Talent o pět gólů 33:28.

Více na handball.cz