HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří // středa 18. května 2022 // 18:00 // SH Ruzyně 

Extraligové týmy bojující o medaile před sebou mají jíž pár posledních zápasů. První utkání Dukly o bronz na zuberské palubovce skončilo stavem 38:29 ve prospěch domácího týmu Zubří. Série se nyní přesouvá do Prahy, kde se ve středu 18. května odehraje druhý zápas. Valaši půjdou do souboje s vedením 1:0 na zápasy, Dukelští doma rozhodně chtějí stav série srovnat.

„V prvním zápase jsme nezvládli především vstup do druhého poločasu, kdy jsme udělali velký počet technických chyb. Pustili jsme tak soupeře k jejich největší zbrani, což je přechod do rychlého útoku,“ konstatuje brankařská jednička Dukly Tomáš Petržala. „Víme, že nás určitě nečeká nic lehkého, ale věřím, že myšlenka na medaili tým dokáže semknout a ve středu uspějeme,“ dodává dukelský kapitán.

„V prvním utkání nám výrazně nevyšel vstup do druhého poločasu, kde se utkání rozhodlo. To je to, co potřebujeme zlepšit v domácím zápase. Musíme udržet výkon na hranici svých možností po celých 60 minut, což znamená snížit počet nevynucených chyb, být agresivní do střeleckých spojek a znovu hrát aktivně dopředu, jak se nám dařilo v Zubří přibližně 30 minut, kdy jsme byli velmi dobří a hráli vyrovnanou partii. Je to boj o medaili, kterou jsme tři roky v řadě dokázali získat, a já věřím, že i v této sérii o ni stále můžeme bojovat. Ve středu budeme bojovat o výhru a budeme potřebovat každého fanouška. Naším cílem je srovnat stav na 1:1 a jet v sobotu do Zubří na druhý pokus, dál se nemá smysl dívat,“ přidává se vedoucí družstva Daniel Čurda. Nenechává tak nikoho na pochybách, že pražská Dukla se chce o bronz pořádně poprat. Náročné střetnutí na domácí půdě sportovní haly Ruzyně je zajištěno.

V rámci poločasové přestávky proběhne ocenění medailistů, konkrétně předání poháru a medailí za 2. místo v 1. lize starších dorostenců.

Důležité upozornění: parkoviště před areálem kasáren Ruzyně je uzavřené. Využijte prosím služeb hromadné dopravy. Vstup volný.