Finálová i bronzová série se vrátila v sobotu večer zpět tam, kde začala. A stejně jako v prvním případě, i tentokrát byly úspěšné jen domácí týmy. Karviná i Zubří se tak dostaly do velké psychologické výhody, na zpečetění mistrovského titulu, respektive zisku bronzových medailí, mají oba týmy nyní k dispozici dva pokusy. Zda se jim to podaří už na ten první, to se fanoušci dozví ve středu.

HC ROBE ZUBŘÍ – HC DUKLA PRAHA 31:24 (18:11) // stav série 2:1

V Zubří o vítězi zápasu hodně napověděl už první poločas. Domácí hráči se dostali do výrazného vedení a oplatili Pražanům porážku z předchozího střetnutí. K bronzové medaili má tak velmi blízko právě Zubří a pokud bude chtít Dukla cenný kov obhájit, musí vyhrát jak druhé domácí střetnutí, tak i třetí zápas na horké zuberské půdě.

Do zápasu domácí hráči vlétli a už ve třetí minutě zvyšoval na 3:0 Lukáš Mořkovský. Poté se hra vyrovnala a Dukla se držela stále dva až tři góly za svým soupeřem. Na konci první čtvrthodiny smazal těsný náskok domácího týmu Jakub Sviták a Jakub Krušberský, který vyrovnával na 8:8. Zubří se ale hned vzápětí dostalo do tříbrankového vedení zpět, po dvou přesných trefách Lukáše Hybnera se prosadil Miroslav Jurka. V následujících minutách se domácí celek poprvé utrhl do výraznějšího trháku, hlavní zásluhu na tom měl Pavel Bajer. Ten nejprve po time-outu hostů zvýšil na 15:9 a poté uzavřel gólový účet prvního poločasu. Do šaten odcházelo Zubří s vedením o sedm gólů.

Po změně stran došlo na palubovce k přestřelce, ze které vyšli o něco lépe hosté. Dvakrát se trefil Martin Rakouský, Jan Blecha snížil na rozdíl pěti branek (21:16). Zuberský trenér Peter Dávid zareagoval oddychovým časem a svým svěřencům naordinoval správný postup k znovuzískání vysokého vedení. Z pole se trefil Mořkovský a Jurka a ze sedmimetrových hodů trestal dukelské zaváhání v obraně Tomáš Bechný. Po jeho třetí proměněné standardní situaci vedlo Zubří 25:16. Dukla neskládala zbraně, docházel jí ale čas. Daniel Křístek snížil na 19:25 z pohledu svého týmu, Jiří Rakouský stáhl necelých sedm minut před koncem manko na pět gólů. Drama domácí hráči ale zdaleka nepřipustili, Tomáš Bechný opět nezaváhal při zahrávání sedmičky a definitivně o vítězi utkání rozhodl Lukáš Mořkovský.

Více o průběhu jak bronzové, tak finálové série na handball.cz