HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ 28:24 (15:9) // stav série 2:2

Pražané to zvládli i napodruhé. Dukla potvrdila, že domácí zápasy zkrátka umí ve vypjatých situacích zvládat. Domácí se rychle dostali do vedení po gólech Jakuba Svitáka a Tomáše Petržaly při přesilovce. Hosté sice srovnali, ale doháněli ztrátu. Na rozdíl tří branek upravoval v 25. minutě Jakub Krušberský.

Pražané navíc fantasticky zvládli koncovku první půle, po gólech Jakuba Zelenky, Martina Rakouského a Filipa Březiny si vyžádal Michal Tonar oddechový čas. Následovala branka Davida Šůstka, Dukla vedla 15:9.

Daniel Křístek a Krušberský zvýšili rozdíl na propastných osm branek, Zubřané se ale nevzdávali. Manko stáhli během 22. a 25. minuty, kdy Jakub Sviták vyfasoval červenou kartu. Mimo jiné po dvou trefách Josefa Dobeše to bylo 24:20. Dukla i však své vedení poctivě hlídala, trefili se Daniel Křístek, Jan Blecha i Martin a Filip Březinovi. Hostům nestačily ani tři branky Lukáše Mořkovského v řadě.

Pražané vyhráli i díky famóznímu výkonu Petržaly, který měl 62% úspěšnost zákroků, 28:24 a série se vrací do Zubří.

„Gratulujeme Dukle k vítězství. Rozhodla naše neúspěšnost v šancích, co jsme si vypracovali, a neuvěřitelný výkon v bráně Dukly Praha. Bylo to hlavně o tomto. Takže jdeme do pátého zápasu,“  stroze komentoval výsledek utkání trenér  HC ROBE Zubří Peter Dávid.

Na tváři kouče pražské Dukly Michala Tonara po vítězném zápase naopak zrcadlila spokojenost. „Pochvala celému týmu za předvedený výkon. Chci vyzdvihnout hlavně obranu, protože v ní jsme po velkou část zápasu byli jasně lepším týmem. K tomu fantastický výkon Tomáše Petržaly v bráně. Myslím, že jsme všichni moc rádi, že jsme tu sérii natáhli do pěti zápasů. V Zubří se teď rozhodne, kdo to unese lépe,“ řekl kouč domácího celku.

Poslední rozhodující utkání série o bronz se odehraje v sobotu 28. května od 18 hodin na palubovce ROBE Aréna Zubří.

Více i k finálové sérii na handball.cz