2.kolo: HC Dukla Praha – Pepino SKP Frýdek-Místek // 18:00 // SH Ruzyně

Házenkáři Dukly, kterým úvodní extraligové kolo nevyšlo, mají při prvním domácím představení co napravovat. Znovu je bude chtít táhnout David Šůstek. Famózní střední spojka nasázela rovnou třetinu všech dosavadních gólů svého týmu.

Pepino se Dukle postaví povzbuzené vítězstvím nad Novým Veselím. Náskok si vybudovalo už na konci prvního poločasu a dokázalo ho udržet až do závěrečného hvizdu. Cesta za triumfem mohla být i komplikovanější, ale jedenáct kvalitních zákroků zaznamenal gólman Patrik Bartoš. Napilno bude mít zřejmě i v Praze, protože Frýdek Duklu neporazil už čtyři roky. Za tu dobu si tým ze Slezska ze sedmi vzájemných zápasů odnášel jen jednu remízu.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Vstup do sezóny se nám bohužel nepovedl. Není moc času, ale musíme se poučit z chyb a s Frýdkem složit reparát. Soupeř sice v létě o dost zkvalitnil kádr, ale my chceme na domácí palubovce vybojovat první body.“

Marek Hlinka, levá spojka pražské Dukly: „Do zápasu s Frýdkem-Místkem jdeme s cílem napravit nevydařený vstup do sezony proti Brnu. Abychom si připsali první body do tabulky, budeme muset vycházet z pevné defenzivy a také zlepšit střeleckou úspěšnost z posledního zápasu.“

A jak to bude se vstupným na utkání? Z důvodu probíhajících stavebních prací v areálu kasáren Ruzyně bude vstup na extraligové zápasy na Ruzyni do konce října 2022 zdarma. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti při pohybu v areálu kasáren.

Důležité upozornění: parkoviště před areálem kasáren Ruzyně je uzavřené. Využijte prosím služeb hromadné dopravy.Děkujeme za pochopení.

Více k předehrávkám 2.kola Chance Extraligy na handball.cz