3. kolo Chance Extraligy: TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha // 14.9.2022 // 28:28 (17:13)

Utkání nemělo výrazného favorita a úvod duelu to jasně potvrzoval. Až do dvacáté minuty se skóre přelévalo. V domácím dresu se rozstřílel Jakub Flajsar, který zaznamenal šest z prvních sedmi domácích tref. Závěr poločasu patřilo Sokolu, tomu vycházela souhra do pravého křídla na 19letého Roberta Halíčka, objev loňské sezony. Pražané se v postupném útoku trápili, díky čemuž domácí odskočili až na šestibrankový rozdíl. Nicméně Dukla alespoň snížila před přestávkou díky dvěma trefám Filipa Březiny.

Také první minuty druhé půle bylo Nové Veselí lepší, uteklo až do vedení o šest branek a vše nasvědčovalo tomu, že se při své domácí premiéře dočká dvou bodů. Dukla dirigovaná Jakubem Svitákem a skvěle hrajícím křídelníkem Jakubem Krušberským se ale pomalu a jistě dotahovala. Sedmnáct minut před koncem srovnala na 22:22.

Dukla poté znovu musela stahovat, za stavu 26:23 si hostující kouč Michal Tonar vzal oddechový čas a postavil do brány Jakuba Votavu místo zkušeného Tomáše Petržaly. Gólmanská dvojka Pražanů měla podíl na zisku bodu. Nejprve vytáhla tutovku z šestky a pak zejména zneškodnila příležitost z levého křídla. Pražané tak srovnali na 28:28 a v poslední minutě mohli jít do vedení, jenže Hlinka nezpracoval nahrávku na levé spojce. Domácí ještě měli možnost ukořistit dva body, na závěrečný útok jim zbývalo třináct sekund, avšak Tomášek z pravé spojky přestřelil branku.

Michal Tonar, hlavní trenér HC Dukla Praha: „Myslím, že dnes musíme s pokorou vzít ten bod, který jsme dokázali uhrát, protože s námi to během zápasu moc dobře nevypadalo. Zejména v prvním poločase, kdy jsme pořád tahali za kratší konec, a měli jsme tam docela velké problémy znovu v obraně. Vždycky přišla jen taková jiskřička, když jsme dokázali dát z přechodu jednoduchý gól, ale pak tam zase přišla nějaká technická chyba, takže to nás sráželo. Poločasový výsledek byl pro nás dost alarmující, takže jsme si to v šatně trošku vyříkali a myslím, že za ten druhý poločas patří velké poděkování celému týmu. Samozřejmě ty chyby se tam bohužel opakovaly a mohlo to být třeba ještě z naší strany lepší, že jsme mohli odvést dva body, ale to je kdyby a na to se nehraje. My jsme tedy spokojení za ten bod. Samozřejmě si chyby musíme znova zanalyzovat a poučit se, protože za tři dny hrajeme Evropský pohár, a tam si myslím, že bychom s takovým poločasem neměli vůbec šanci pomýšlet na to, že bychom se chtěli poprat o postup, a to my určitě chceme.“

Filip Březina, levá spojka HC Dukla Praha: „První poločas nás rozhodně popravil, tam jsme dělali zbytečné chyby a neproměňovali jsme jasné šance. Soupeř to gólově trestal, takže si bez debat vedení zasloužil. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme ztrátu stáhnout a chceme tady o dva body zabojovat, což se nám povedlo. Takže druhý poločas rozhodně lepší, ale bohužel zase nás trápila koncovka, i když jsme si vytvořili šance, nebyli jsme schopní je proměnit a dotáhnout do zdárného konce. Ve finále jsme tedy rádi za bod, který jsme ve Veselí vybojovali.“

Průběžné výsledky 3. kola Chance Extraligy na handball.cz