7.kolo Chance Extraligy: HC Dukla Praha – HBC JVP Strakonice 1921 // 18:00 // SH Ruzyně

Ve středu 5. října od 18:00 házenkáře Dukly čeká další extraligový duel. O body budou bojovat na domácí palubovce sportovní haly Ruzyně a cílem pražského celku je jednoznačně zvítězit a tím si spravit chuť po nevydařeném zápase v Prešově.

„Ve středu k nám přijedou Strakonice. Sice se jedná o nováčka extraligy, ale vzhledem k jejich dosavadním výsledkům se musíme dobře připravit. V Prešově jsme odehráli velmi dobrý první poločas, ale bohužel to na body nestačilo. Musíme zůstat koncentrovaní celý zápas a vyvarovat se chyb. Hrajeme doma, takže chceme zlepšeným výkonem zabojovat o další důležité body,“ nabádá své svěřence Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha.

Mužstvo Dukly ví, že zápas se Strakonicemi si musí rozhodně pohlídat. „Vstup do sezóny se nám úplně nepovedl, takže si myslím, že každý zápas je pro nás důležitý a rozhodně chceme získat body a obhájit domácí prostředí. I když jsou Strakonice nováček extraligy, výsledky nemají špatné. Nesmíme nic podcenit a do zápasu vstoupit koncentrovaně a s plným nasazením,“ zní z úst Filipa Březiny, střední spojky pražské Dukly.

Filip Březina

Dukla má na svém extraligovém kontě jednu výhru nad Frýdkem-Místkem (33:28), dvě prohry s Handball Brno (24:32) a prešovským Tatranem (24:32), jednu remízu s Veselím (28:28) a covidovou přestávku a s ní související odložené zápasy s Jičínem a Plzní.

Strakonický celek má za sebou už všech šest extraligových utkání, z toho si bravurně poradil s týmem Kopřivnic (32:21), remizoval s ambiciózním Brnem (26:26), ač nakonec prohrál, dal zabrat zkušeným Lovcům (29:32), ale schytal to od Karviné (25:38), Frýdku-Místku (28:35) a Nového Veselí (18:25).   

Tým HBC JVP Strakonice 1921, který své místo v extralize vybojoval v baráži s Hranicemi, vstoupil na extraligovou palubovku podruhé v historii. Poprvé se nejvyšší české soutěže účastnil v sezóně 2017/2018, přičemž v nesmírně napínavém domácím utkání s Duklou remizoval stavem 26:26. Dukelští v odvetě na své palubovce porazili Strakonice jasnou výhrou 32:24.    

Informace pro návštěvníky utkání: z důvodu probíhajících stavebních prací dbejte prosím zvýšené opatrnosti při pohybu v areálu kasáren Ruzyně.
Důležité upozornění: parkoviště před areálem kasáren Ruzyně je uzavřené. Využijte prosím služeb hromadné dopravy. Děkujeme za pochopení.

Vstup volný