Osmifinále Českého poháru mužů: TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha // 19.10.2022 // 19:30 // ZDT Aréna, Žďárská 356, 592 14 Nové Veselí

Los Českého poháru mužů k sobě svedl v osmifinále loňského finalistu z Nového Veselí a pražskou Duklu. Dukla se představí na půdě Veselí, oba celky jsou po reprezentační přestávce natěšeny na svižný soutěžní zápas. A mají proč, neboť zářiové 3. kolo Chance Extraligy přineslo každému z týmů pouze jeden bod, házenkáři Nového Veselí se rozešli s Pražany po zápase na své palubovce nerozhodným výsledkem 28:28.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Losem na nás vyšlo Veselí. Před měsícem jsme odehráli remízové utkání na jejich palubovce. V našem výkonu byly ale velké rezervy. Tentokrát jsme ale lépe připravení a chceme týmovým výkonem celého mančaftu vybojovat postup do dalšího kola.“

„Už jsme s Novým Veselím tento rok jednou hráli a zápas dopadl nerozhodně. Probrali jsme chyby, které jsme v minulém zápasu s Veselím udělali, a poučili se z nich, takže jsme lépe připraveni a věřím v postup,“ notuje si s koučem levá spojka pražské Dukly Jan Bolehovský.

Ač jeden z extraligových týmů půjde po osmifinálovém zápase Českého poháru z kola ven, hned další týden oba celky vstoupí do 2. kola evropského poháru EHF, v němž pražská Dukla změří síly s lucemburským mistrem Handball Esch, Nové Veselí se utká s chorvatským vicemistrem HRK Gorica.

Středečním osmifinálovým utkáním tedy jak Dukla, tak Veselí otevírají náročný podzimní program extraligových a pohárových utkání, které odehrají v průběhu několika týdnů, během nichž je budou čekat dva zápasy týdně.