9.kolo Chance Extraligy: HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří // 16:30 // SH Ruzyně

Reprezentační přestávka je u konce. Během nadcházejícího víkendu se odehraje 9. kolo Chance Extraligy. Házenkáři Dukly, jež ve středu neuspěli ve Veselí v osmifinále Českého poháru mužů, přivítají na palubovce sportovní haly Ruzyně silného soupeře, HC ROBE Zubří.

Zubří má za sebou všech osm extraligových utkání a je evidentní, že doma jsou neporazitelní. V zuberské ROBE Aréně postupně zvítězili nad Jičínem 33:26, nad Maloměřicemi 30:25, nad Kopřivnicí 39:25, nad Brnem 34:27 a nad Lovosicemi 28:23. Naopak ve třech venkovních zápasech Zubří i přes sebelepší výkon podlehlo Karviné 28:29, Lovosicím 28:30 i Frýdku-Místku 23:28. V extraligové tabulce Zubří zaujímá páté místo.

Dukla má za sebou kvůli covidové přestávce o dva zápasy méně, na své konto si připsala tři výhry, a to nad Frýdkem-Místkem 33:28, Strakonicemi 35:24 a Hranicemi 40:28, dvě prohry s SKKP Handball Brno 24:32 a s prešovským Tatranem 24:32 a jednu remízu s Novým Veselím 28:28. V extraligové tabulce je Dukla osmá.

„Po reprezentační pauze přivítáme Zubří. V týdnu jsme bohužel vypadli z Českého poháru, o to víc chceme bojovat o další body v Extralize,“ stručně okomentoval přípravu na blížící se utkání trenér Dukly Michal Tonar.

„V rámci našeho náročného programu nás teď čeká dobře organizovaný a těžký soupeř. Bude záležet na vstupu do utkání a na obraně,“ přidává David Šůstek, úderná spojka Dukly.

Informace pro návštěvníky utkání: z důvodu probíhajících stavebních prací dbejte prosím zvýšené opatrnosti při pohybu v areálu kasáren Ruzyně.
Důležité upozornění: parkoviště před areálem kasáren Ruzyně je uzavřené. Využijte prosím služeb hromadné dopravy. Děkujeme za pochopení.

Vstup volný.