Dukla se v sobotu představí v Lucembursku. V Evropském poháru bude chtít navázat na extraligové výkony

Ve středeční předehrávce v Maloměřicích Dukla prodloužila svou extraligovou vítěznou šňůru už na čtyři utkání. Teď si potřebuje dobrou formu přenést i do pohárové Evropy. Druhé kolo Evropského poháru jí postavilo do cesty lucemburského soupeře Handball Esch, na jehož půdě dvojzápas v sobotu 29. října v 18:15 hodin začne. „Jde o víceméně mezinárodní tým, na jehož soupisce figurují hráči z Portugalska, Německa, Slovinska, či Francie. Osa týmu je zkušenější, ale je to soupeř, se kterým se můžeme měřit,“ říká o úřadujícím šampionovi Lucemburska sportovní ředitel Dukly Daniel Čurda.

Zatímco Dukla se do druhého kola Evropského poháru v září probila přes srbský celek Radnički Kragujevac, který nakonec zdolala v dramatické odvetě po sedmimetrových hodech, Esch do pohárové Evropy v této sezoně teprve vstoupí – do druhého kola byl přímo nasazen. S českou házenou se však budou Lucemburčané měřit v kalendářním roce 2022 už podruhé. V únoru narazili v osmifinále Evropského poháru na Plzeň, jež na jejich úkor po výsledcích 29:26 a 34:30 postoupila mezi osm nejlepších.

Stejně jako Dukla má Esch nyní dobrou formu. „Letos zatím v domácí soutěži nepoznal hořkost porážky a každé utkání střílí velké množství branek. Naším cílem je dostat soupeře do pozice, ve které se moc často neobjevuje, tedy do vyrovnaného souboje a tím pádem pod větší tlak,“ popisuje Čurda. Dukla podle něj jede do Lucemburska s jasným cílem – přivézt zpět výsledek, který ji bude opravňovat v domácím utkání hrát o postup do třetího kola. „Pokud se nám podaří zopakovat výkony z loňského ročníku Evropského poháru, či z letošního prvního kola, věřím, že je postup reálný,“ říká sportovní ředitel Dukly. Domácí odvetu proti Lucemburčanům sehraje Dukla v soboru 5. listopadu od 18:00 v Kutné Hoře ve sportovní hale Klimeška. „Věřím, že i když Kutná Hora není naše obvyklé domácí prostředí, bude zde skvělá kulisa a vyprodaná hala, která nám v tomto souboji pomůže. Takže bych rád všechny na tento zápas do Kutné Hory pozval, aby nám pomohli a byli naším dalším hráčem,“ uzavírá Daniel Čurda.

Zdroj foto: Handball Esch // eurohandball.com