11.kolo Chance Extraligy: HC Dukla Praha – HCB Karviná // středa 2.11.2022 // 18:00 // SH Ruzyně – Praha 6

Náročný zápas před sebou mají házenkáři pražské Dukly, kteří ve středu večer na domácí palubovce sportovní haly Ruzyně přivítají druhý tým extraligové tabulky – Karvinou. Jak hráči Dukly, tak Karviné jsou dobře naladění po vítězství v úvodních zápasech 2. kola Evropského poháru, kde Dukla zdolala lucemburského mistra Handball Esch 36:31 a Karviná přetlačila kosovský celek KH Rahoveci 33:29. Odvety jsou na programu v sobotu 5. listopadu a oba české týmy jednoznačně chtějí postoupit do dalšího kola této evropské soutěže. O to cennější budou i body v Extralize, neboť každý celek tím usiluje potvrdit svou kvalitu a své postavení v tabulce.

Karvinští v minulé sezóně ovládli semifinálovou sérii s Duklou 3:0 na zápasy, v letošní sezóně má Karviná z deseti odehraných extraligových kol osm vítězných, jedno kolo prohrála s celkem Lovosic 22:30, v dalším remízovala s Brnem 30:30.

Dukla je v tabulce sedmá, za sebou má osm kol a dvě odložená utkání má stále k dobru. Poslední čtyři extraligové zápasy házenkáři Dukly s přehledem vyhráli.

Nervy fanoušků obou družstev jsou proto napnuté jako špagáty, atraktivní zápas Dukla versus Karviná je téměř na spadnutí.

Michal Tonar, trenér pražské Dukly: „Máme za sebou první utkání Evropského poháru v Eschi. Zvládli jsme ho velmi dobrým týmovým výkonem, který chceme ukázat i v zápasu s Karvinou. Oba týmy za sebou mají náročný program, tak bude záležet, kdo si lépe poradí s únavou. Karviná je v utkání favoritem, ale my hrajeme doma a budeme bojovat o další vítězství.“

Jiří Vojtela, levé křídlo HC Dukla Praha: „V našem náročném programu nás čeká další těžký zápas s mistrem poslední sezóny, Karvinou. Věřím, že navážeme na dobré výkony z posledních zápasů, porveme se doma o dva body a půjdeme s čistou hlavou do odvety EHF Cupu.“

Informace pro návštěvníky utkání: z důvodu probíhajících stavebních prací dbejte prosím zvýšené opatrnosti při pohybu v areálu kasáren Ruzyně.
Důležité upozornění: parkoviště před areálem kasáren Ruzyně je uzavřené. Využijte prosím služeb hromadné dopravy. Děkujeme za pochopení.

Vstup volný.