Evropská házená o víkendu zavítá do Kutné Hory. Dukla tam v sobotu bude usilovat o postup proti lucemburskému soupeři Handball Esch

Lépe se na odvetu 2. kola Evropského poháru házenkáři Dukly naladit nemohli. Ve středeční extraligové předehrávce přetlačili Karvinou poměrem 30:29 a natáhli tak svou vítěznou sérii v domácí soutěži už na pět utkání.

Od extraligových úspěchů se teď ale musí Pražané rychle oprostit a soustředit svoji pozornost na sobotu, kdy v Kutné Hoře mohou přes lucemburský celek Handball Esch projít do 3. kola Evropského poháru. Po minulém víkendu k tomu mají sice díky vítězství 36:31 v prvním zápase nakročeno o něco lépe než soupeř, v odvetě je ale nic snadného nečeká. „Na půdě soupeře jsme uhráli výborný výsledek i přesto, že lucemburský tým ukázal svoji sílu. Dvakrát jsme prohrávali o pět branek, ale dokázali jsme se vždy týmově semknout a nakonec zvítězit. To je důležité do odvety, kdyby nám nevyšel vstup do utkání nebo nějaký další úsek zápasu. Určitě musíme eliminovat rychlý útok soupeře, abychom dokázali snížit počet obdržených branek. Budeme také znovu spoléhat na týmové pojetí hry,“ poodhalil recept Dukly na postup brankář Tomáš Petržala.

Tomáš Petržala / HC Dukla Praha

Dukla si pro domácí odvetu tentokrát namísto haly Slavie, která je pro evropské poháry obvykle její první volbou, vybrala sportovní halu Klimeška v Kutné Hoře. Utkání začne v 18:00 a sportovní ředitel pražského celku Daniel Čurda věří, že se tak stane za silné podpory diváků. „Na druhý zápas bych chtěl hlavně pozvat všechny naše fanoušky špičkové házené a samozřejmě zejména ty z Kutné Hory a okolí. Potřebujeme vytvořit opravdu domácí atmosféru s tlakem na soupeře, aby se nám podařilo zopakovat vynikající výkon ze druhého poločasu venkovního zápasu,“ burcuje Čurda.

Mistr Lucemburska si podle Čurdy nepřipouštěl, že by s Duklou vypadl už ve 2. kole Evropského poháru, do Česka proto přijede s velkým odhodláním manko z prvního zápasu smazat. „Mají kvalitní spojky, často uplatňují hru 7/6 bez brankáře a umí si vytvořit velké množství šancí. Právem střílí opravdu vysoký počet gólů. My potřebujeme lépe zvládnout začátek utkání, soustředit se na obranný systém a situace, které už nyní známe, se musíme pokusit lépe vyřešit. Zlepšit bychom se měli zejména v přechodové fázi, kdy soupeř mění obranu na vysunutější, a tu lépe překonávat bez ztráty míče,“ prozrazuje Čurda.

Pokud se Dukle podaří náskok z prvního zápasu udržet a Handball Esch za podpory fanoušků v Kutné Hoře vyřadit, čeká ji postup do 3. kola. To odstartuje o víkendu 3. a 4. prosince, odvety jsou pak na programu o týden později.

HC Dukla Praha – Handball Esch (Lucembursko)
sobota 5. 11. 2022 od 18:00 // Sportovní hala Klimeška, Kutná Hora

První zápas: Handball Esch – HC Dukla Praha 31:36 (18:15)