Dohrávka 5.kola Chance Extraligy: HC Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje // středa 23.11.2022 // 19:00 // SH Ruzyně – Praha 6

V dohrávce 5. extraligového kola přivítají házenkáři Dukly celek aspirující na medaile a vicemistra uplynulé sezóny Talent tým Plzeňského kraje. Derby Dukla–Plzeň se odehraje na palubovce sportovní haly Ruzyně v netradičním čase, úvodní hvizd zazní ve středu 23. listopadu v 19:00.

Pražská Dukla, posílena posledním vítězstvím nad celkem Brna, dobře ví, že ji čeká neskutečně těžké utkání. I přes rozsáhlou marodku ve svém týmu plzeňský Talent podává výtečný výkon, což předvedl i v posledním souboji s Lovosicemi. Teprve šestnáctiletá plzeňská spojka Daniel Bláha naházela Lovcům do sítě 7 gólů, a to včetně závěrečné vítězné trefy do horního rohu soupeřovy branky. Souhru zkušeností a talentovaného mladí tak Plzeň předvedla v plné parádě k radosti nadšených fanoušků házené.

I proto trenér Dukly Michal Tonar nabádá své svěřence k obezřetnosti a stoprocentní koncentraci: „V utkání s Plzní nejsme favoritem, ale po zlepšeném výkonu s Brnem chceme doma bojovat a bodovat. Plzeň se zkušeným týmem, který je momentálně doplněný mladými hráči, a se silnou brankářskou dvojicí patří k tomu nejlepšímu v lize. V přípravě se budeme věnovat obranným činnostem, protože jejich útočná síla je rozložená na všechny posty. Chceme se znovu opřít o týmový výkon.“

Dukelská kabina chce naplno využit výhodu domácího prostředí a je odhodlána znovu vyhrát. „Čaká nás ďalší ťažký zápas na domácej palubovke proti veľmi kvalitnému súperovi, akým určite zatiaľ prvá Plzeň je. My sa pokúsime nadviazať na posledné víťazstvo proti Brnu. Základom bude pevná defenzíva, z ktorej sa budeme snažiť využiť čo najviac rýchlych protiútokov,“ zní z úst střeleckého esa Dukly Marka Hlinky, jenž v posledním utkání s Brnem nasázel soupeři 7 famózních branek.

Plzeňský Talent s 24 body na kontě zaujímá první pozici v tabulce, z třinácti odehraných zápasů prohrál jen jednou, a to s celkem Zubří výsledkem 24:27.
Dukla je v extraligové tabulce sedmá, za sebou má dvanáct kol, po dohraném zápase s Plzní bude mít stále jedno odložené utkání k dobru. Konto Dukly čítá 15 bodů.

Důležité upozornění: parkoviště před areálem kasáren Ruzyně je uzavřené. Využijte prosím služeb hromadné dopravy. Děkujeme za pochopení.

Vstup volný.