Dohrávka 5.kola Chance Extraligy: HC Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje 34:40 (15:18)

Hostům vyšel už samotný úvod duelu. První branku sice obstarali Pražané, to bylo však naposledy, co duelu vedli. Vzápětí se dvakrát prosadil pivot Jakub Šindelář i další hráči a Talent otočil na 4:1. Dukla se trápila v koncovce, několikrát ji vychytal gólman Karel Šmíd. Ten pokryl dokonce první tři domácí sedmičky, díky čemuž si Plzeň udržovala drobný náskok.

Ve chvíli, kdy se hosté začali lehce trápit v útoku a nevěděli si rady se zákroky Tomáše Petržaly, přišel na palubovku hrdina posledního duelu s Lovosicemi Daniel Bláha. Šestnáctiletá spojka přinesla Západočechům novou energii, vymýšlela přihrávky a sama se v utkání šestkrát prosadila. Hlavním hrdinou byl však křídelník Nikola Kosteski, jemuž patřil už závěr první půle. Nejprve proměnil sedmičku, poté ještě těsně před sirénou vystihl přihrávku a zamířil do odkryté branky Dukly. Talent tak vedl 18:15.

Druhý poločas nabídl hned v úvodu parádní přestřelku. Týmy se střídaly ve skórování, za prvních pět minut padlo hned deset gólů. Pražané se však nedokázali dotáhnout na menší než dvoubrankovou ztrátu. Plzeňané kontrolovali utkání, drželi náskok kolem šesti gólů a došli si pro dva body. Brankostroj Nikoly Kosteskiho se nakonec zastavil na parádních patnácti trefách, přičemž proměnil všech šest sedmiček, a hosté zvítězili 40:34.

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Samozřejmě jsme spokojení, zápas jsme zvládli. V podstatě po celou dobu jsme si udrželi vedení, 40 nastřílených branek je fajn. Myslím, že vzhledem k našemu zdravotnímu stavu to je velmi dobré. Teď nás ještě o víkendu čeká Brno, pokud zvládneme i tento zápas, tak pro nás bude tahle část sezóny skvělá.“

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Chtěl bych kluky pochválit za jejich nasazení. Způsob bránění byl dobrý, ačkoli tomu výsledek možná neodpovídá. Řekl bych, že nás přibrzdil přílišný respekt z toho, že je Plzeň v tabulce výš než my. Bohužel jsme dnes udělali velké množství technických chyb, někdy i nevynucených. Problém jsem viděl hlavně v koncovce, měli jsme hodně promarněných šancí. Dnešní výkon si s týmem zanalyzujeme a v dalším zápase určitě předvedeme lepší hru.“