15.kolo Chance Extraligy: Pepino SKP Frýdek-Místek –HC Dukla Praha 28:32 (15:16)

Pepino nevkročilo do utkání vůbec dobře. V prvních pěti minutách nedokázalo vstřelit ani jednu branku, Dukle naopak povolilo hned tři. Pak střelecký účet Frýdku-Místku nastartoval Jan Mucha, ovšem domácím se nedařilo dotáhnout svou ztrátu. Až v posledních minutách prvního poločasu dokázali snížit na rozdíl dvou branek, následně přetrpět oslabení i sedmičku bez inkasované branky a osmnáct sekund před koncem ztenčit soupeřův náskok na jednu trefu.

V druhé půli Frýdek-Místek dokonce hned z úvodu zápas otočil. I poté, co vedení ztratil, se mu ho povedlo znovu rychle získat zpět. Tentokrát mu už vydrželo do 44. minuty. Dukla stále dotahovala, do vedení se však znovu dostala až v 55. minutě, kdy skóre otočil Jakub Rumian. Závěr zápasu domácí hrubě nezvládli. Zatímco sami nevyužili dokonce čtyři útoky v posledních třech minutách, Dukla přidala ještě další čtyři branky, a právě o ty nakonec zvítězila. Ovládla tak souboj sousedů v tabulce a posunula se právě před Frýdek-Místek na šestou pozici.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Bylo to vyrovnané a těžké utkání pro obě družstva. Ukázala se morální síla. Faktem je, že se k nám přiklonilo také štěstí, ale takticky jsme velmi dobře odehráli naše útoky. Ke konci zápasu jsme dokázali být efektivnější v koncovce. V posledních minutách vytáhli naši brankáři důležité čtyři zákroky. Navíc nás zdobila agresivita v obraně, kterou bychom měli mít celých šedesát minut. Musím hráče pochválit za přístup k celému utkání. Na začátku byl možná trochu vlažnější, ale rychle jsme se dostávali do tempa. V prvním poločase jsme byli napřed o tři, čtyři branky, ke konci jsme ale udělali dvě chyby a Frýdek-Místek dokázal snížit, po změně stran dokonce vedl a tahal chvíli za delší konec. Jsem moc rád, že jsme to nakonec dokázali otočit. Tohoto vítězství si nesmírně ceníme.“ 

Foto: Pepino SKP Frýdek-Místek / handball.cz