16. kolo Chance Extraligy: HC Dukla Praha – TJ Sokol Nové Veselí 37:32 (16:16)

Zápas Dukly proti Novému Veselí byl velice disciplinovaný. Vylučovalo se jen jednou a dohromady byly odpískány pouze tři sedmičky. Veselí vedlo v úvodu 3:0, do 10. minuty se podařilo domácím srovnat krok. Vyrovnaný průběh byl i nadále na pořadu dne. Dukla spíše dotahovala, a i když se dostala chvíli před poločasem do vedení, do šaten se šlo za stavu 16:16.

Podobný byl i průběh druhého poločasu. Dukla se dostala do vedení ve 41. minutě, následně pak skórovala třikrát po sobě, čímž si poprvé vytvořila výraznější náskok. Ten už nepustila, naopak ho ještě rozšiřovala od 54. minuty, kdy se v rychlém sledu prosadila čtyřikrát, přičemž soupeři povolila jen jeden gól. V posledních minutách se tempo opět vyrovnalo, ale Veselí už nedokázalo pětibrankové manko stáhnout.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Myslím, že jsme si uvědomovali důležitost tohoto zápasu. Rozhodoval o tom, jestli zůstaneme v horní polovině tabulky. První poločas jsme možná hráli trochu v křeči, ale musím pochválit, že v druhé polovině jsme se dokázali zvednout v obraně a vepředu jsme proměňovali šance. Škoda toho množství technických chyb, na které bychom mohli doplatit v těžším utkání. Na to si musíme dát pozor. Teď je opět třeba dobře zregenerovat. Čeká nás Jičín, což určitě nebude nic lehkého, ale věřím, že to už budeme moci směřovat k přípravě na Evropský pohár. Tam nás čekají ve dvou dnech dva těžké zápasy. Ale i tam chceme zabojovat o postup do dalšího kola.“

Více k výsledkům 16. extraligového kola na handball.cz