19. kolo Chance Extraligy: HC Dukla Praha – Tatran Prešov // středa 1.02.2023 // 18:00 // SH Ruzyně – Praha 6

Po měsíci a půl bez soutěžního utkání se házenkáři Dukly těší na další špičkovou konfrontaci. A rozhodně mají na co navazovat. Před zimní přestávkou měli skvělou formu, kterou v extralize proměnili v cenné dva body z palubovky Plzně. V Evropském poháru pak prošli přes islandský IBV Vestmannaeyjar do osmifinále, kde se brzy střetnou se švýcarským Thunem.

Ještě před tím je však v extralize čeká jiná pořádná výzva. Již ve středu 1. února vyzvou na domácím hřišti Tatran Prešov – sedmnáctinásobného slovenského šampiona, který se pro tuto sezonu zapojil do bojů v české extralize a netají se ambicemi hrát o nejvyšší příčky. Zatím mu v tabulce patří páté místo, o dva body za Duklou. „Čeká nás zápas s kvalitním soupeřem, který v zimní přestávce vyměnil trenéra a udělal několik změn i v hráčském kádru. Věříme, že naše příprava byla dostatečná a předvedeme dobrý výkon. Naším cílem je vyhrát a udělat fanouškům radost,“ říká zkušená spojka Dukly David Šůstek.

Svěřenci trenéra Tonara se hned zkraje jarní části sezony vrací k náročnému zápasovému rytmu středa-víkend. Podobné vytížení ale čeká i Prešov, který nastupuje ve skupinové fázi Evropské ligy. V šestičlenné skupině mu zatím po jednom vítězství a pěti porážkách patří nepostupové páté místo.

První vzájemná konfrontace Dukly s Prešovem dopadla v říjnu na Slovensku vítězstvím domácího celku 32:24 „Prešovu máme co vracet. Určitě budeme chtít pokračovat ve výkonech, které jsme předváděli před Vánoci, a dál se zlepšovat. Program bude hodně náročný, ale věřím, že budeme dobře připraveni,“ uvedl trenér Dukly Michal Tonar s tím, že mezi motivace Dukly v nejbližším utkání určitě patří i možnost Prešovu v extraligové tabulce odskočit a přiblížit se medailovým pozicím, které zatím drží Lovosice, Plzeň a Karviná.

Důležité upozornění: parkoviště před areálem kasáren Ruzyně je uzavřené. Využijte prosím služeb hromadné dopravy. Děkujeme za pochopení.

Vstup volný.

Foto HK Tatran Prešov / tatranpresov.sk / handball.cz