Osmifinále EHF European Cup Men: HC Dukla Praha (CZE) – Wacker Thun (SUI) // sobota 11.02.2023 – 14:00 // SH Slavia Eden – Vladivostocká 10

Dvěma extraligovými výhrami v řadě se házenkáři Dukly naladili na víkendový domácí vstup do osmifinále Evropského poháru. Po Strakonicích a Hranicích, jež zaujímají příčky na chvostu domácí soutěže, je však nyní čeká o poznání náročnější mise – projít v pohárové Evropě mezi osmičku nejlepších přes švýcarský Wacker Thun. „Jde o slavného soupeře ošlehaného zápasy Ligy mistrů, do které naposledy nahlédl v sezoně 2018/2019. Nyní sice nemá sice tolik zahraničních hráčů jako naši soupeři v předchozích kolech, ale jeho kádr je dlouho pohromadě a střílí velké množství branek. Proto očekávám těžké a zároveň atraktivní utkání,“ říká sportovní ředitel Dukly Daniel Čurda.

Dukla si postupem do jarní vyřazovací části sice podle Čurdy splnila první cíl, ale cítí šanci jít ještě dál. Tím spíše, když Thun v domácí soutěži zatím na sedmém místě výrazně zaostává za třetí příčkou z loňské základní části. Naposledy prohrál ve středu s lídrem z Luzernu 26:30.

Podceňovat soupeře ale Pražané rozhodně nehodlají. Švýcarský celek v předchozím kole přešel po výsledcích 24:22 a 24:19 přes řecký Olympiakos, předtím vyřadil nizozemský HV Kras Volendam. Navíc má ve svém kádru Lukase von Deschwandena, zkušenou levou spojku, jež je se 164 brankami (průměr 9 gólů na zápas) třetím nejlepším střelcem švýcarské ligy. „Čeká nás opět velmi kvalitní a silný soupeř. Zápasy budou mít skvělou atmosféru jedinečnosti a my se budeme snažit ze všech sil, abychom si do odvety zajistili co nejlepší pozici,“ říká brankář Dukly Tomáš Petržala.

Na rozdíl od podzimních postupových dvojzápasů v Evropském poháru se však tentokrát Dukla bude muset obejít bez Martina Březiny. Jednadvacetiletá spojka během zimní přestávky přestoupila shodou okolností právě do švýcarské nejvyšší soutěže. O utkání s Thunem tak sice nepřijde, ale bude v něm již místo Dukly hájit barvy svého nového celku HSC Kreuzlingen.

Dvojzápas proti Wackeru Thun zahájí Dukla v sobotu 11. února v hale Slavie v Edenu. Začátek utkání je naplánován na 14:00. Odvetu, která rozhodne o postupujícím do nejlepší osmičky, pak oba celky sehrají ve Švýcarsku v sobotu 18. února od 17:00.

Sledujte online přenos na: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Pohlavi-Muzi/Sezona-2022-2023/218458-HC-Dukla-Praha-Wacker-Thun-(osmifinale-Evropskeho-poharu-EHF).htm