EHF European Cup Men 2022/2023, čtvrtfinále – úvodní utkání: Alingsas HK – HC Dukla Praha 39:33 (21:16)

Pražskému týmu vůbec nevyšel úvod zápasu. Zásluhou Jiřího Rakouského šla sice Dukla ve 2. minutě do vedení 1:0, pak už ale začal úřadovat domácí tým a o deset minut později už vedl o osm branek (11:3). Švédové si tak vytvořili pohodlný náskok a mohli se do dalšího průběhu zápasu uklidnit. Na začátku 15. minuty zvyšoval na 13:4 z pohledu domácích a nezdálo se, že budou Pražané můžou ještě něčím překvapit. 

Opak byl pravdou! Od branky Christoffera Thora se totiž Alingsas 5 minut neprosadil a pražský celek toho dokázal dokonale využít. V 19. minutě už byl pro Duklu výsledek daleko příznivější, když se v té době trefil počtvrté v utkání Jiří Rakouský, čímž snížil skóre na 10:13. Závěr poločasu však znovu zvládli lépe domácí. Zásluhou Sandberga šli do kabin s pětibrankovým náskokem.

Na začátku druhého poločasu si aktuálně pátý tým švédské ligy udržoval své vedení. Zlom nastal až ve 41. minutě, kdy se Dukla dostala svému soupeři na dostřel z ruky Martina Rakouského, jenž snižoval na 26:28. Alingsas přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a o pět minut později opět vedl po gólu Mathiase Pedersena o pět branek (34:29).

Ve zbytku zápasu se Dukle už nepovedlo švédskému favoritovi přiblížit. Alingsas dokázal svůj náskok ještě navýšit a nakonec zvítězil v poměru 39:33.

Odveta se odehraje v neděli 26. března od 19:00 v Praze.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Bohužel jsme nepředvedli povedený vstup do utkání a hned na začátku jsme se odsoudili k ne úplně nejlepšímu výsledku. Pozitivní je, že jsme se po asi deseti minutách dokázali zvednout, začala fungovat obrana, přechod, proměňovali jsme šance. Takže skóre v poločase nebylo vůbec špatné. V druhé polovině jsme se ještě o chlup zlepšili a přiblížili jsme se na dva góly. Mrzí mě hlavně ten konec, kde jsme nevyužili několik šancí. V takovém vyrovnaném zápase je vidět každá chyba. Kvalita švédského týmu je obrovská, to nás možná na začátku trochu zaskočilo, ale během utkání jsme se přesvědčili o tom, že jsou to normální hráči jako my. Teď máme čtvrtfinále play off, kde nás čekají dva těžké zápasy se Zubřím, potom si odpočineme a pokusíme se o malý zázrak a zabojujeme na domácí palubovce o postup. S přihlédnutím na kvalitu soupeře budeme k odvetě určitě přistupovat s respektem. Ale když do toho půjdeme naplno, myslím, že jsme schopni zahrát solidní výsledek.“

Jakub Rumian, hráč pražské Dukly: „Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně. Soupeř nám hned na začátku utekl na pět a více gólů. Naštěstí jsme se v druhé polovině prvního poločasu vzpamatovali a manko jsme stáhli, takže jsme do druhé části zápasu vstupovali jen s tříbrankovou ztrátou. Potom už byl zápas vyrovnanější, je jen škoda, že jsme v posledních patnácti minutách netrefili pár jasných šancí. I tak si myslím, že to je pro nás hratelný výsledek, protože Alingsås venku nepředvádí takové výsledky jako doma. Věřím tomu, že je na domácí palubovce potrápíme.“

Více k výsledkům čtvrtfinálových utkání Evropského poháru EHF na handball.cz