ČTVRTFINÁLE CHANCE PLAY OFF 2022/2023: HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ 22. a 23. března // vždy od 18:00 // sportovní hala Ruzyně 

26 kol základní části Extraligy házené mužů je minulostí. Již tento týden ve čtyřech sportovních halách vypukne očekávané házenkářské play off. Osm z třinácti extraligových celků zabojuje o postup do finále letošní sezóny. Jméno mistra zazní v květnu 2023.

ČTVRTFINÁLE CHANCE PLAY OFF EXTRALIGY MUŽŮ 2022/2023
Talent tým Plzeňského kraje – SKKP Handball Brno
HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří
HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek
HCB Karviná – O2XYWORLD HBC JIČÍN

Celek z hlavního města půjde do čtvrtfinále ze čtvrtého místa tabulky a čekalo se, že jeho soupeřem bude tým z Frýdku-Místku. Zubřané ale zvládli duel ve Strakonicích a po kontumaci zápasu se slovenským Prešovem a výhře nad Hranicemi poskočili na šestou pozici, čímž se zařadili do vyřazovací části Extraligy a stali se soupeřem pražské Dukly. Pro Duklu a Zubří tak nastává opakování loňské bitvy o bronz, avšak v tomto roce bilance základní časti vyznívá přece jen lépe pro dukelský mančaft. V letošní sezóně Dukla opanovala oba vzájemné zápasy se Zubřím – doma 29:28 a venku 33:27. Stojí také za zmínku, že Pražané si na domácí palubovce podmanili mistrovskou Karvinou a ambiciózní Brno, venku jako jediní porazili Plzeň. Ani hráčům Zubří se nevedlo na domácí palubovce zle, avšak ve venkovních soubojích letošní sezóny se zuberskému celku vůbec nedařilo. Dva body si odvezli jen z Jičína a ze Strakonic. Nicméně nesmíme zapomenout, že loňská série o bronz, kdy vždy vyhrál ten s výhodou domácí palubovky, nakonec přece jen patřila právě Zubří, nikoliv Dukle.

Střeleckými oporami zuberského týmu jsou křídelník Tomáš Mičkal, střední spojka Lukáš Mořkovský a pravá spojka David Mazurek.

Dukla vyrazí vpřed nejen s trojicí zkušených střelců – Jiřím Dokoupilem na pozici pivota, Davidem Šůstkem na spojce a Jakubem Krušberským na křídle, ale i s talentovaným mládím – na scéně extraligového play off nebudou chybět bratři Rakouští, Jakub Rumián či Jiří Vojtela. Přidáme-li k tomu zkušené gólmany Tomáše Petržalu a Jakuba Votavu či mladičkého brankáře Daniela Grabemanna, který o to víc udivuje svými výkony, můžeme se těšit na parádní podívanou, kterou dokreslí Jakub Sviták, Filip Březina či Daniel Křístek.

David Šůstek // HC Dukla Praha

Každá série play off (čtvrtfinále, semifinále a finále) se hraje na tři vítězná utkání. Vzhledem k odvetě Pražanů ve čtvrtfinále Evropského poháru proti švédskému Alingsåsu začne konfrontace rivalů již tuto středu.

První dva zápasy odehrajeme na domácí palubovce sportovní haly Ruzyně 22. a 23. března vždy od 18 hodin, odveta na půdě soupeře bude následovat o víkendu 1. a případně 2. dubna ve stejném čase. Eventuální páté utkání proběhne ve středu 5. dubna znovu ve sportovní hale Ruzyně.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Začíná hlavní část extraligy. Nás čeká opravdu perný týden, ale věřím, že ho úspěšně zvládneme. Všechno soustředění teď směřujeme k prvnímu čtvrtfinálovému utkání a úspěšnému vstupu do play off. Sílu Zubří známe. Máme za sebou těžká utkání a zkušenosti z nich nám pomůžou.“

Martin Rakouský, hráč pražské Dukly: „Zubří je velmi kvalitní soupeř, obzvláště potom v play off. V této sezóně jsme je dokázali dvakrát porazit. Na to bychom chtěli samozřejmě navázat a v prvních dvou zápasech, které se odehrají na naší palubovce, zvítězit a přivést si tak do Zubři náskok. Bude to těžká série, Zubří se daří prosazovat v útoku a zejména na středu mají silnou obranu. My se musíme zaměřit na obranu, zamezit lehkým brankám soupeře a dávat góly z první vlny. Věřím, že se v útoku budeme prosazovat a přes tohoto silného soupeře postoupíme.“

V neděli 26. března Vás pak srdečně zveme na opravdový házenkářský bonbonek – čtvrtfinále Evropského poháru proti švédskému celku Alingsås HK. Dukla se pokusí v domácí odvetě smazat šestibrankový rozdíl. Odvetné utkání proti švédskému favoritovi se odehraje od 19 hodin v Praze na Slavii.

Přijďte fandit házenkářům Dukly! Těšíme se na Vás!

Důležité upozornění: parkoviště před areálem kasáren Ruzyně je uzavřené. Využijte prosím služeb hromadné dopravy. Děkujeme za pochopení.

Vstup volný.