ČTVRTFINÁLE CHANCE PLAY OFF 2022/2023: HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ
1. utkání – středa 22.3. HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří 31:25 (14:11), stav série 1:0

Pražská Dukla potvrdila roli papírového favorita a ujala se vedení v sérii 1:0 na zápasy. Ve čtvrtečním druhém utkání se pokusí vybojovat první mečbol.

Na začátku utkání se oba soupeři přetahovali o vedení. Od 7. do 18. minuty však Valaši marně čekali na gól a proti brankáři Tomáši Petržalovi se trápili. Domácí se dostali do pětibrankového trháku. Zubří se vrátilo na dostřel dvě minuty před koncem poločasu a také ve 33. minutě zásluhou Lukáše Mořkovského. Hned potom nastřílela Dukla v rozmezí dvou minut tři branky. Tento náskok si už po zbytek utkání udržela a dokázala ho i navýšit na konečných šest gólů.

Nejlepším střelcem utkání se stal 31letý Jakub Sviták, jenž nastupuje na postu střední spojky. Vstřelil osm branek a byl stoprocentní při zahrávání sedmimetrových hodů. V tomto utkání jich proměnil pět. Dalším ze strůjců vítězství Dukly nad Zubřím byl 20letý Martin Rakouský, který se trefil pětkrát.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Velmi dobrý vstup do série. Podařilo se nám urvat první bod na domácí palubovce. Všichni jsme si to přáli. Jsem rád, že jsme mohli dát příležitost prakticky všem hráčům sestavy, abychom trochu ušetřili síly na další zápas, který je pro nás stejně důležitý. Takže musíme pořádně zregenerovat a ve čtvrtek budeme bojovat o druhý bod.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Gratulujeme Dukle k vítězství, bylo zasloužené. My jsme se úplně odklonili od toho, co jsme tu chtěli hrát. Je neuvěřitelné, když vzpomeneme i na boje o třetí místo, jaký máme v této hale problém dostat se do zápasu. Znovu jsme tu zklamali, je nám to jasné a prohráváme 0:1. Příště s tím musíme něco udělat, protože takhle to nejde. Mrzí nás to, ale naštěstí tu máme další zápas hned ve čtvrtek.“

Více o rozehraném play off na handball.cz