2. HC DUKLA PRAHA – PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK 35:26 (13:11)
1. PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK – HC DUKLA PRAHA 32:25 (14:14)

Před házenkáři Dukly stál těžký úkol. Ve dvojzápase o konečné páté místo Chance Extraligy ztráceli po prvním utkání propastných sedm gólů. Dukla nevstoupila ideálně ani do odvety a za šest minut dala jediný gól, ale nastartoval ji Tomáš Petržala a jeho zákroky. Pražané poté otočili na 6:3, avšak větší náskok si vytvořit nedokázali. Manko z prvního duelu postupně mazali až ve druhém poločasu.

Do závěrečné desetiminutovky vstupovali domácí se šestigólovým náskokem a ještě potřebovali zabrat. To se jim povedlo a Frýdek-Místek porazili o devět branek. Díky vysoké výhře si Dukla zajistila konečnou pátou pozici. Pepino končí šesté.

Nejlepším střelcem utkání byl 23letý Jiří Dokoupil, který z brankoviště nasázel sedm branek. Velmi dobrý zápas odehráli i 20letí Martin Rakouský a Jan Bolehovský, oba se prosadili pětkrát.

Pepino naopak můžou mrzet zahozené sedmičky. Po dvou neproměnili Mathias Choleva ani Zbyněk Bureš. Až poté dvakrát uspěl Adam Gřešek. I tak je úspěšnost 33 procent jedna z příčin vysoké porážky hostů.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Dnes musím pochválit celý tým a všem patří gratulace. Hlavně naši mladí hráči předvedli v závěru utkání skvělý výkon, když ustáli ten tlak. Tahle sezóna rozhodně nebyla špatná – 35 bodů, několik kol Evropského poháru. Bohužel se nám nepodařilo dostat se do semifinále, které jsme si všichni přáli, ale to ke sportu patří. Teď si odpočineme a už se budeme těšit na další sezónu.“

Daniel Valo, trenér SKP Frýdek-Místek: „Těžko se mi to hodnotí. Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme ten těžko vybojovaný náskok z domácí palubovky neudrželi. Dnes se nám nedařilo proměnit spoustu jasných šancí, což nás brzdilo, zatímco Dukle to dodávalo sílu. Myslím, že v první polovině na ní bylo vidět, že cítí tlak našeho náskoku. Kdybychom ty šance proměňovali, odvíjel by se zápas jinak. Tímhle jsme Dukle dali šanci, které se chopila, postupně budovala svůj náskok. Dostala se tak do pohody a v závěru už byla lepší. Pořád bylo o co hrát, ale když už jsme je přehráli, pochytal to Tomáš Petržala. Gratuluji Dukle k pátému místu.“