Házenkáři Dukly zahájili letní přípravu na novou sezónu

K prvnímu společnému tréninku se házenkáři pražské Dukly sešli ve středu 12. července. Před zahájením prvního tréninku přivítal hráče šéf klubu Vladimír Orság a po stručné promluvě předal slovo hlavnímu trenérovi Michalu Tonarovi. Ani zde nedošlo na dlouhé rozjímání, kouč Dukly obratně nasměroval své svěřence na běžecký ovál stadionu Juliska. Ve čtvrtek dopoledne mužstvo naklusalo do posilovny a odpoledne se již znovu běhalo. Páteční ráno patřilo odjezdu na tradiční soustředění do Harrachova, jehož lesní okruhy jsou pro nabrání kondice na nový ročník jako stvořené.

Tréninky v Harrachově jsou známé pro svou náročnost

Pokračovat se bude dvoufázovým trénováním v Praze, a to jak tréninky zaměřenými na fyzickou kondici, tak herními tréninky doplněnými o přípravná utkání. Svěřenci Michala Tonara postupně změří síly s německým HSG Freiberg, rakouským Handball Tirol, chybět nebudou ani na mezinárodním Memoriálu Františka Arnošta, který se uskuteční v termínu 8.–10. srpna v Lovosicích a jehož účastníky budou týmy Lovci Lovosice, HC Linz AG (Rakousko) a HC Dukla Praha.
Předposlední týden v srpnu se dukelský celek představí na přípravném turnaji na Slovinsku, kde se utká s prvoligovými týmy MRK Krka, RD Slovan (oba Slovinsko) a HSG Bärnbach-Köflach (Rakousko).

Extraligovou sezónu Dukla odstartuje 3. září doma proti celku Nového Veselí.

Změny v kádru HC Dukla Praha:
Příchody: Michal Tonar ml. (Talent Plzeň), Jonáš Josef, Mikuláš Macur, Dan Erebai, Martin Hrubý (všichni z dorostu Dukly).
Odchody: David Šůstek (TJ Nové Veselí), Daniel Grabemann (HBC Jičín).
Staronovou tváří v kabině Pražanů je vedoucí týmu Jakub Zelenka, který se z hráčské sestavy přesunul do realizačního týmu Dukly. O fyzickou přípravu dukelského manšaftu se bude starat kondiční trenér Michal Kolůch.

Soupeři Dukly v přípravných duelech (místo utkání):
1. 8. 2023 v 18:30 hodin: HSG Freiberg – HC Dukla Praha (Freiberg)
8. 8. 2023 v 16:15 hodin: HC Dukla Praha – Handball Tirol (Praha)
9. 8. 2023 v 16 hodin: HC Linz AG – HC Dukla Praha (Lovosice)
10. 8. 2023 v 17 hodin: Lovci Lovosice – HC Dukla Praha (Lovosice)
23. 8. 2023: MRK Krka – HC Dukla Praha (Laško)
24. 8. 2023: RD Slovan – HC Dukla Praha (Laško)
25. 8. 2023: HSG Bärnbach-Köflach – HC Dukla Praha (Köflach )