2. kolo Chance Extraligy: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha 32:34 (15:18)

Ve Frýdku-Místku se očekával velmi vyrovnaný zápas, a tak se i stalo. První poločas zahájili lépe Pražané, kteří hned zkraje odskočili do čtyřbrankového vedení a důsledně si ho bránili. Úvodní půle tak skončila se skóre 18:15 pro Duklu. Do druhého dějství zase lépe vstoupilo domácí Pepino, díky čtyřem trefám v řadě dokonce odskočilo do náskoku. Následně se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Rozhodující byl pro Duklu závěr zápasu, v němž si vypracovala dvoubrankové vedení, které dokázala udržet až do vypršení hrací doby.

Zajímavost zápasu: V zápase se dohromady dokázalo prosadit hned devatenáct střelců. Za domácí Pepino pálilo celkem devět hráčů a za Pražany dokonce deset.

Nejlepší střelec: Nejlepšími střelci se stali domácí Jan Zbránek, jenž obstaral celkem sedm tref Frýdku, a za hosty Jakub Sviták, který rovněž zapsal sedm zásahů, dva z nich ze sedmimetrové hranice.

Mládí vpřed: Na pravidelný brankový přínos Mathiase Cholevy jsou domácí zvyklí. Tentokrát křídelník Pepina nastřílel šest branek, se čtyřmi trefami za ním zaostal o rok mladší Alexandr Moješcik.

Co výsledek znamená: Pro Duklu se jedná o druhé vítězství v sezoně a zůstává stoprocentní. Frýdek-Místek naopak po úvodní těsné výhře nad Maloměřicemi zaváhal.

Pozápasové ohlasy:
Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Měli jsme katastrofální vstup do utkání, od kterého se pak odvíjel celý první poločas, kdy jsme byli v útlumu. Do druhé půle jsme tak šli s tříbrankovým mankem, ovšem její začátek byl z naší strany perfektní. Okamžitě jsme dokázali otočit skóre a několikrát jsme se dostali do vedení, jenže neproměněné šance a individuální chyby v obraně i v útoku nás nakonec stály vítězství a dva body.“

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Je to pro nás velice cenné vítězství, kterého si vážíme. Mančaft si za ním šel hned od začátku. Díky perfektní obraně jsme dostali Frýdek pod tlak a přinutili k chybám, které jsme následně dokázali trestat. Byla škoda, že jsme si na začátku druhého poločasu nechali rychle vzít tříbrankové vedení. Potom to bylo vypjaté utkání s chybami na obou stranách. Ovšem je začátek sezony, takže je to normální. Naše obrana byla velmi solidní, brankáři také. V útoku nám chvílemi chybělo více klidu, ale závěr utkání jsme takticky zvládli lépe než domácí Frýdek.“

FOTO: Jan Smekal (Pepino SKP Frýdek-Místek)