5. kolo Chance Extraligy: HC Dukla Praha – O2XYWORLD HBC Jičín 36:27 (20:11)

Pražská Dukla začala utkání skvěle a postupně se dostávala do většího a většího vedení. Na konci poločasu vedla hned o devět branek. Druhá půle připomínala sice brankovou přetahovanou, domácím ale hrál do karet devítigólový náskok, s nímž Pražané dokráčeli pro dva body.

Zajímavost zápasu: Dukla potvrdila, že je Jičín jedním z jejich oblíbených soupeřů. Neprohrála v šestnáctém vzájemném utkání v řadě.

Nejlepší střelec: Čtyřiadvacetiletý Jiří Dokoupil zopakoval svůj nejlepší výkon sezony, šest branek zaznamenal i proti Frýdku-Místku.

Co výsledek znamená: Pražané pokračují v dominantních výkonech a zůstávají stoprocentní. Jičín naopak zůstává se dvěma body těsně za vyrovnaným středem tabulky.

Pozápasové ohlasy:
Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Chtěl bych poděkovat celému týmu. Předvedli jsme dobrou hru v obraně a dokázali jsme dostat Jičín pod tlak, aby chyboval, což jsme okamžitě trestali. Jsem rád za kvalitní týmový výkon.“

Aleš Babák, trenér O2XYWORLD HBC Jičín: „Chtěli bychom pogratulovat soupeři k zisku dvou bodů. Zápas se určitě nevyvíjel, jak jsme si představovali. Úvod se nám celkem povedl, ale postupem času se nám vytratila střelba, kde jsme měli opravdu žalostné procento, což poznamenalo prakticky celý zápas. Množství promarněných šancí bylo trestuhodné a Dukla to dokázala na 100 % využít. Myslím, že to byl hlavní důvod našeho neúspěchu.“