8. kolo Chance Extraligy: SHC Maloměřice Brno – HC Dukla Praha // sobota 14. 10. 2023, 10:30

Pražané se v tabulce dotírají na vedoucí Plzeň. Jsou navíc povzbuzení vítězstvím nad Zubřím, nyní budou chtít získat další dva body s Maloměřicemi, které se krčí na dvanáctém místě s dvěma body za výhru nad Strakonicemi. Majlont ještě nikdy nedokázal Duklu porazit. Šanci na reparát bude mít v sobotu dopoledne.

Dukla v dosavadním ročníku podlehla pouze karvinskému Baníku na jeho palubovce 25:27, jinak všechny ostatní duely ovládla. Největší zásluhu na tom mají kanonýři Dukly Jiří Dokoupil a Jakub Sviták, oba vstřelili shodně po 37 gólech. Tomáš Petržala si zase připsal nejvíce úspěšných zákroků mezi gólmany v celé soutěži. V barvách Maloměřic se nejčastěji prosazuje Jan Ipser, jenž má na kontě 28 branek.

Mikuláš Macur, pravá spojka HC Dukla Praha: „Maloměřice jsou doma určitě silným soupeřem. Přestože mají v tabulce prozatím jen dva body, které získaly proti Strakonicím, nedají nám zápas zadarmo. Věřím, že když se zaměříme na obranu a bude nám vycházet naše rychlá hra, tak si z Maloměřic povezeme dva body.