12. kolo Chance Extraligy: HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice 36:20 (16:8)

Dukla si od začátku šla za vítězstvím a již v 15. minutě vedla o pět branek. Pražané ani poté nepolevili a postupně zvyšovali své vedení na poločasových 16:8. I druhou půli vyhráli osmigólovým rozdílem, což v součtu dalo konečný výsledek 36:20.

Zajímavost zápasu: Hranice to na Duklu příliš neumí, a už vůbec ne v hlavním městě, odkud si dokázaly odvézt soutěžní výhru naposledy v roce 2014.

Nejlepší střelec: Přes vyšší počet branek, které vsítila Dukla, stačilo Jiřímu Rakouskému jen pět tref, aby se stal nejlepším střelcem utkání.

Co výsledek znamená: Dukla získala téměř povinné dva body pro boj o čelo tabulky. Naopak Hranice se dál trápí, z jedenácti zápasů mají jen dvě výhry.

Pozápasové ohlasy:
Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Jsme rádi, že jsme zastavili sérii porážek. Uvidíme, co si ze zápasu odneseme do toho dalšího, protože v sobotu hrajeme dost důležité utkání v Lovosicích, kde zakončíme první polovinu Chance Extraligy. Doufám, že jsme ušetřili dost sil, abychom byli úspěšní i tam.“

Radim Brož, trenér TJ Cement Hranice: „Gratuluji domácím k vítězství. Přijeli jsme sem s cílem, který jsme bohužel úplně nenaplnili. Nepředvedli jsme, co jsme chtěli, chyběla nám větší dravost a chuť zahrát si s tak skvělým týmem, jako je Dukla. To mě trochu mrzí. Ukázala se kvalita Dukly, která je proti nám zatím trochu jinde.“

Více o výsledcích 12. extraligového kola na handball.cz